Злагоджені дії персоналу –запорука успішної роботи
Злагоджені дії персоналу –запорука успішної роботи

Поділитися новиною:

Злагоджені дії персоналу –запорука успішної роботи

Колектив Хмельницької АЕС – єдиний механізм, завдяки якому успішно працює підприємство.

Однією із об’єднуючих ланок цього механізму є служба з ремонту перетворюючої техніки і пожежної безпеки (ПТіПБ) електричного цеху, працівники якої виконують значний об’єм робіт з ремонту та модернізації обладнання у рамках планово-попереджувального ремонту (ППР) на 2-му енергоблоці ХАЕС.

Для виконання покладених завдань та функцій служба ПТіПБ складається з двох дільниць – дільниця з ремонту перетворюючої техніки та дільниця з ремонту автоматичної пожежної сигналізації та автоматичного пожежогасіння.

Одним із важливих завдань, яке виконує персонал дільниці з ремонту перетворюючої техніки, – технічне обслуговування обладнання систем керування полярного крана і перевантажувальної машини реакторного відділення енергоблока ВП ХАЕС, з метою забезпечення їх надійної роботи під час робіт з ядерним паливом у рамках планово-попереджувального ремонту.

Дільниця з ремонту АПС та АПГ здійснює технічне обслуговування, ремонт пристроїв автоматичної пожежної сигналізації, протипожежної автоматики, водяного, порошкового та газового пожежогасіння об'єктів проммайданчика та загальностанційних об'єктів ВП ХАЕС.

За словами заступника начальника електроцеху з ремонту ПТіПБ Володимира Суханевича, під час ППР персоналом служби виконано ремонт загальноблочних агрегатів безперебійного живлення та 1-го і 3-го каналів системи безпеки (СБ), систем автоматичної пожежної сигналізації та пожежогасіння, технічне обстеження випрямлячів типу ВАЗП, з метою продовження терміну експлуатації. Наразі відповідні роботи виконуються на 2-му каналі СБ. У рамках реалізації заходів Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки (КзПБ), підрядною організацією виконується реконструкція АПС машзалу енергоблока № 2.

Постійна реконструкція обладнання – невід’ємна складова надійної роботи та підвищення безпеки експлуатації енергопідприємства.

Вимоги нормативно-правових актів з пожежної безпеки постійно підвищуються, тому реконструкції системи протипожежного захисту, на відміну від інших систем, призводять до збільшення кількості обладнання та його ускладнення із розширенням функціональності на основі адресних систем, що дозволяє у стислий термін ідентифікувати місце виникнення пожежі для оперативної локалізації і ліквідації пожежі. За останні роки проведено модернізацію АПС приміщень систем нормальної експлуатації енергоблоків № 1, № 2, спецкорпусу, машзалу енергоблока № 1.

За сферою діяльності персонал служби постійно співпрацює з іншими службами ЕЦ, підрозділами ВП ХАЕС, підрядними та проектними організаціями. Завдяки злагодженій роботі, персонал ефективно та вправно виконує поставленні завдання.

Серед найближчих планів служби з ремонту перетворюючої техніки та пожежної безпеки електричного цеху:

 - модернізація системи керування крана кругової дії. Вже укладений відповідний договір, направлені попередні проекти документів технічної специфікації, робоча документація;

- впровадження неавтоматичного та локального пожежогасіння в приміщеннях, що містять електротехнічне та електронне обладнання в рамках реалізації заходів КзПБ  під час ППР-21 енергоблока № 1.

- планується облаштування АПС водяним та газовим пожежогасінням комплексу переробки радіоактивних відходів, за яким виконується аналіз робочої документації та розробка технічних специфікацій на закупівлю відповідного обладнання.

Колектив служби сміливо зустрічає нові виклики і готовий до них.

 

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/5777 | Переглядів: 2173Дата публікації: 13:48 15.01.2021