Олексій Чернишов: «Європейський зелений курс – стимул для якісної реформи енергетичної галузі України»
Олексій Чернишов: «Європейський зелений курс – стимул для якісної реформи енергетичної галузі України»

Поділитися новиною:

Олексій Чернишов: «Європейський зелений курс – стимул для якісної реформи енергетичної галузі України»

Європейський зелений курс передбачає, що країни мають розвиватись на основі інноваційних технологій, що не шкодять довкіллю.

 Прямуючи до європейської спільноти, Україна має синхронізувати власні стратегії розвитку з цими європейськими принципами. Велику частину в цій сфері робить Мінрегіон, а саме – підвищення енергоефективності будівель; трансформація вугільного сектору, включаючи перетворення вугільних регіонів на інвестиційно привабливі території; підвищення енергоефективності систем тепло- та водопостачання тощо.

Сьогодні Міністерство розвитку громад та територій України провело консультації з європейськими фахівцями, українськими урядовцями, профільними асоціаціями, громадськістю щодо участі України в ініціативі Європейський зелений курс.

«Європейський зелений курс – це стимул для України стати сильнішою та ефективнішою. Під час його реалізації важливо забезпечити конкурентоспроможну та стабільну роботу енергетичної системи шляхом проведення якісної реформи енергетичної галузі. Ми розуміємо, що для досягнення цих цілей Уряду необхідно синхронізувати національні стратегії розвитку та визначити заходи, які дадуть можливість досягти поставленої мети», –  наголошує Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Мета Зеленого курсу амбітна: до 2050 року відмовитися від споживання нафти, газу та вугілля.

Долучаючись до ініціативи «Європейський зелений курс», Україна вкотре підтверджує незмінність курсу на євроінтеграцію та впровадження європейських цінностей. «Ми готові зробити посильний внесок та спільними з ЄС зусиллями досягти мети – перетворення Європи на перший у світі кліматично нейтральний континент до 2050 року», – коментує Олексій Чернишов.

Щоб Україна прямувала Європейським зеленим курсом, Мінрегіон працює над підвищенням енергоефективності будівель; справедливою трансформацією вугільного сектору, включаючи перетворення вугільних регіонів на інвестиційно привабливі території; підвищенням енергоефективності систем тепло- та водопостачання; термомодернізацією будівель; підвищенням мінімальних вимог до енергетичної ефективності будівель; впровадженням технологій будівельного інформаційного моделювання;  впровадженням обов’язковості систем енергетичного менеджменту громадських будівель; підвищенням якості водопостачання та зменшення забруднення вод тощо.

Окрім того, Мінрегіон розробив Концепцію трансформації вугільних регіонів. Вона допоможе вирішити проблеми в економічній, соціальній, житлово-комунальній та екологічній сферах, що виникають у вугільних регіонах. Очікуємо, що Уряд затвердить цей документ до кінця року.

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/5599 | Переглядів: 222Дата публікації: 09:34 04.12.2020