3 грудня - Міжнародний день людей з інвалідністю
3 грудня - Міжнародний день людей з інвалідністю

Поділитися новиною:

3 грудня - Міжнародний день людей з інвалідністю

Мета, заради якої цей день був проголошений, – це дотримання прав людини і участь інвалідів в житті суспільства. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно інвалідів, прийнятою Генеральною Асамблеєю.

Щороку 3 грудня Україна разом зі світовою спільнотою відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, таким чином засвідчуючи увагу до їхніх проблем. Ця подія об’єднує людей з особливими потребами та людей, небайдужих до їхньої долі. Хоча цей день не можна назвати святковим, він нагадує кожному з нас про необхідність забезпечення рівних прав людей з інвалідністю та їх участі в житті суспільства.

Сила духу, яку проявляють люди з особливими потребами, їх цілеспрямованість, вміння досягати поставленої мети є прикладом оптимізму та любові до життя. Усунення бар’єрів на шляху до самореалізації осіб з особливими потребами, гарантування доступу до гідної освіти і робочих місць мають бути  одними із пріоритетних напрямів соціальної політики України.

На території Славутського району  проживає 1977 осіб з інвалідністю усіх категорій, в тому числі 44 особи з інвалідністю внаслідок війни (із них 9 учасників АТО/ООС), з інвалідністю, отриманою внаслідок служби в армії – 13 осіб, з інвалідністю внаслідок загального захворювання  – 1393 осіб та 527 осіб з інвалідністю з дитинства.

З метою посилення соціального захисту осіб з інвалідністю, створення сприятливих умов для їх життєдіяльності рішенням сесії Славутської районної ради від 28 грудня 2015 року № 12-2/2015 затверджено Комплексну програму підтримки, реабілітації та інтеграції осіб з інвалідністю у Славутському районі на 2016-2020 роки. На виконання заходів програми у 2020 році з коштів бюджетів сільських рад направлено 355,0 тис грн. для виплати компенсації 153  фізичним особам, які надають соціальні послуги.

Особлива увага приділяється дітям з інвалідністю. У поточному році забезпечено надання реабілітаційних послуг в установах різної форми власності 2 дітям з інвалідністю на суму  26,1 тис. грн., одну дитину оздоровлено в закладі  комплексної реабілітації (габілітації).  

Протягом січня – листопада 2020 року видано 282 направлення особам з інвалідністю на забезпечення протезно-ортопедичними виробами та технічними засобами реабілітації. Наразі укладено 63 договори з підприємствами. Забезпечено дітей з інвалідністю та осіб з інвалідністю 163 технічними та іншими засобами реабілітації.

Протягом 2020 року управлінням соціального захисту населення виплачено державну соціальну допомогу 527 особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю на суму  11595,9 тис. грн, державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю виплачено 151 одержувачу на суму 2847,5 тис. грн, допомогу на догляд за особами з інвалідністю внаслідок психічного розладу виплачено 177 жителям району  на суму 3761,0 тис. гривень.

Цьогоріч в санаторно-курортних закладах оздоровлено 1 особу з інвалідністю внаслідок війни (АТО),  8 осіб з інвалідністю загального захворювання та 2 особи з інвалідністю, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. 

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/5596 | Переглядів: 214Дата публікації: 14:12 03.12.2020