Навчально-тренувальний центр Хмельницької АЕС працює в новому режимі
Навчально-тренувальний центр Хмельницької АЕС працює в новому режимі

Поділитися новиною:

Навчально-тренувальний центр Хмельницької АЕС працює в новому режимі

Із введенням карантинних обмежень, пов’язаних із епідемією коронавірусу, навчально-тренувальний центр (НТЦ) Хмельницької АЕС запрацював у новому режимі.

Зокрема, в НТЦ введено дистанційну форму навчання. Пандемія підштовхнула до застосування дистанційного навчання не тільки на майданчику Хмельницької АЕС, але і навчання із залученням сторонніх організацій. Зазвичай це провідні технічні навчальні заклади держави, інститут Патона, Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки. Залучаються й інші вузькопрофільні організації, якщо йдеться про спеціалізоване навчання, яке можуть проводити обмежена кількість навчальних закладів в Україні.

При проведенні навчання за дистанційною формою із залученням сторонніх навчальних закладів, найбільш актуальними є режими відеоконференції з застосуванням «Zoom» та «Skype». Завдяки використанню таких програм проведено близько десятка навчань для персоналу різних підрозділів атомної станції.

Безпосередньо в НТЦ продовжується навчання та підтримка кваліфікації ліцензійного та оперативного персоналу, з метою виконання діючих вимог норм, правил і стандартів щодо забезпечення ядерної і радіаційної безпеки енергопідприємства.

За словами начальника навчально-тренувального центру ВП ХАЕС Василя Слуханського, у підрозділі ретельно контролюють розміщення осіб, які проходять навчання в аудиторіях і класах НТЦ, дотримуючись визначених норм соціальної дистанції.

Навчання новоприйнятого персоналу за обов’язковою тематикою з охорони праці, радіаційної безпеки, пожежної безпеки, культури безпеки проводяться винятково у навчально-тренувальному центрі. У цьому переліку також навчальні програми, що стосуються інструментів попередження помилкових дій персоналу, не потрапляння сторонніх предметів у розущільнене обладнання 1 і 2 контурів та спеціальне навчання на право виконання робіт з підвищеною небезпекою. У подальшому, в ході підтримки кваліфікації за вказаною тематикою, максимально вдаються до дистанційної форми навчання, яке організовується НТЦ і проводиться у підрозділах Хмельницької АЕС.

Керівник навчально-тренувального центру запевнив, що у ВП ХАЕС й надалі залучатимуть до системи підготовки персоналу висококваліфікованих фахівців як з відривом від виробництва з тимчасовим переведенням на роботу в НТЦ, так і за сумісництвом. Адже багаторічний досвід роботи цих фахівців дозволяє підкріплювати теоретичний матеріал конкретними прикладами з практики.

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/5466 | Переглядів: 213Дата публікації: 14:41 06.11.2020