Поповнення водних біоресурсів – складова безпечної експлуатації Хмельницької АЕС
Поповнення водних біоресурсів – складова безпечної експлуатації Хмельницької АЕС

Поділитися новиною:

Поповнення водних біоресурсів – складова безпечної експлуатації Хмельницької АЕС

Працівники дільниці біомеліорації гідротехнічного цеху Хмельницької АЕС взяли участь у зарибленні водосховища електростанції. До кінця поточного року заплановано випустити 202 тисячі штук малька товстолоба, коропа, чорного та білого амурів.

Поповнення водних біоре­сур­сів відбувається в рамках програми розвитку рибного господарства на 2018-2022 роки та згідно із «Режимом рибогосподарської експлуатації ставка-охолоджувача Хмельницької АЕС», розробленої Інститутом рибного господарства Академії Наук України­ і погодженої із Поділь­ським державним басейновим управлінням охорони водних живих ресурсів та Державним управлінням екології та природних ресурсів у Хмельницькій області.

За словами начальника гідротехнічного цеху Віктора Турицького, наявність риби у водоймі - технологічна необхідність, вода для охолодження теплообмінного обладнання має відповідати визначеним хімічним та фізичним характеристикам. Її оптимальний стан здатні підтримувати разом з іншими чинниками природні біомеліоратори – білий амур, товстолоб, короп тощо. Вся риба, що знаходиться у водосховищі, працює на підвищення якості води і, звичайно, безпеки діючих енерго­блоків. Забезпеченню біологічної меліорації водойми сприяє праця персоналу інкубаційного цеху, у складі якого виробничі приміщення, рибницькі ставки, садкові понтонні секції та допоміжне обладнання, необхідне для штучного розведення коропових та рослиноїдних риб.

За процесом зариблення водосховища  слідкували члени комісії із зариблення. Крім представників Хмельницької АЕС процес примноження рибних запасів на водосховищі контролювали працівники органів рибоохорони та місцевих органів самоврядування.

Наразі, до 25 листопада поточного року, заборонено аматорський вилов риби на водоймі-охолоджувачі ВП ХАЕС, з метою запобігання вилову щойно вселених риб-біомеліораторів, їх повної адаптації до нових умов існування та для розповсюдження у всій водоймі.

 

Джерело: Інформаційний центр ВП ХАЕС
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/5457 | Переглядів: 158Дата публікації: 14:00 05.11.2020