Хмельницька АЕС протидіє COVID-19
Хмельницька АЕС протидіє COVID-19

Поділитися новиною:

Хмельницька АЕС протидіє COVID-19

Хмельницька АЕС – стратегічний енергетичний об’єкт України, де прийнято всі можливі заходи із запобігання поширенню захворювання на COVID-19. За період поширення коронавірусної інфекції, персонал Хмельницької АЕС адаптовано до нових умов організації роботи.

Згідно із діючими постановами та рішеннями Енергоатома, на ХАЕС встановлено чіткий порядок щодо попередження та виявлення симптомів коронавірусної інфекції. Керівництвом Хмельницької АЕС запроваджено комплекс заходів щодо зведення до мінімуму ймовірності як захворювання на COVID-19, так і його поширення.

За словами начальника відділу охорони здоров‘я служби охорони праці Сергія Стратюка – атомна електростанція - стратегічний об’єкт, здоров’ям персоналу якого нехтувати не маємо права. У разі найменшої підозри на захворювання - працівники енергопідприємства направляються для проведення необхідних аналізів, з’ясовується коло контактних осіб, відправлення на самоізоляцію. Якщо захворювання не підтверджується, персонал повертається до виконання своїх професійних обов’язків.

На ХАЕС щоденно проводиться засідання штабу, на якому обговорюється ситуація щодо стану здоров’я та самопочуття працівників електростанції, приймаються необхідні рішення. Під особливим контролем перебуває ліцензований персонал. Постійно проводиться дезінфекція приміщень, дверних ручок, рук, обов’язковим є температурний скринінг кожного, хто заходить на територію електростанції та інші станційні об’єкти. «Основна увага сконцентрована на дотриманні елементарних правил особистої гігієни та реалізації заходів, які передбачені у період пандемії. Кожного дня дбаємо про дотримання санітарно-гігієнічних норм у виробничих та господарських приміщеннях, слідкуємо за дотриманням персоналом на території ХАЕС маскового режиму. Постійне миття рук, їх обробка дезинфікуючими засобами, індивідуальне вимірювання температури неодмінно підвищить шанс не захворіти, - додав Сергій Стратюк.

Міжнародні експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я вважають, що для зниження інфекційної захворюваності у всьому світі необхідно, як мінімум, два фактори: чиста питна вода і вакцинація. На сьогодні на Хмельницькій АЕС через співпрацю із страховою компанією є можливість провести щеплення противірусною вакциною усіх бажаючих працівників електростанції. Над вирішенням цього питання спільно працюють ВОЗ ВП ХАЕС та місцева медико- санітарна частина.

Джерело: Інформаційний центр ВП ХАЕС
 
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/5455 | Переглядів: 130Дата публікації: 11:19 05.11.2020