На Хмельницькій АЕС продовжують модернізувати системи, важливі для безпеки
На Хмельницькій АЕС продовжують модернізувати системи, важливі для безпеки

Поділитися новиною:

На Хмельницькій АЕС продовжують модернізувати системи, важливі для безпеки

У рамках виконання Комплексної зведеної програми підвищення безпеки АЕС України, на Хмельницькій атомній станції реалізовано низку заходів з модернізації. Одним із таких заходів є модернізація системи управління приводами СУЗ*, включаючи систему силового живлення, модернізацію якої здійснено на другому енергоблоці ХАЕС.

Систему модернізовано з урахуванням сучасних вимог нормативних документів з ядерної та радіаційної безпеки України, а також новітніх технологій в частині надійності, діагностики, реєстрації та архівування подій.

Комплекс електроживлення – складова системи, яка безпосередньо виконує функцію управління та захисту ядерного реактора, зокрема, забезпечення безперервного живлення програмно-технічних комплексів системи групового та індивідуального управління приводами СУЗ, аварійного та попереджувального захистів, автоматичного регулювання потужності розвантаження і обмеження потужності прискорювального попереджувального захисту, а також апаратури контролю нейтронного потоку.

За словами начальника лабораторії СУЗ-Е цеху теплової автоматики і вимірів Віталія Гавенка, у кожній модернізованій шафі є можливість проводити діагностику за багатьма параметрами, що можна побачити на сервері діагностики, який проводить їх запис. Це допоможе, за необхідності, здійсненню подальшого аналізу можливих відхилень та позаштатних ситуацій.

Роботи з модернізації системи управління приводами СУЗ, включаючи систему силового живлення, виконувало науково-виробниче об’єднання «Імпульс», яке має майже сорокарічний досвід з розробки і виготовлення інформаційно-обчислювальних систем, програмно-технічних комплексів та іншого обладнання для атомної енергетики України.

Монтажні та налагоджувальні роботи із встановлення обладнання на другому енергоблоці ХАЕС виконували працівники нетішинських підприємств МУ-13 «Електропівденьзахідмонтаж» та ТОВ «Приладсистеми» .

«У рамках планово-попереджувального ремонту, який наразі триває на другому енергоблоці ХАЕС, заплановано впровадження цієї системи в промислову експлуатацію. Наразі, технічне рішення на введення обладнання в промислову експлуатацію знаходиться на розгляді у Державній інспекції з ядерного регулювання України», - зазначив Віталій Гавенко.

Модернізацію системи управління приводами СУЗ, включаючи систему силового живлення буде здійснено і на першому енергоблоці ХАЕС в 2021 році.

 

* СУЗ –система управління і захисту.

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/5424 | Переглядів: 217Дата публікації: 10:12 30.10.2020