На другому енергоблоці Хмельницької АЕС реалізуються заходи Комплексної зведеної програми підвищення безпеки
На другому енергоблоці Хмельницької АЕС реалізуються заходи Комплексної зведеної програми підвищення безпеки

Поділитися новиною:

На другому енергоблоці Хмельницької АЕС реалізуються заходи Комплексної зведеної програми підвищення безпеки

На 2-му енергоблоці Хмельницькій АЕС, у рамках планово-попереджувального ремонту (ППР), триває реалізація заходів Комплексної зведеної програми підвищення безпеки (К(з)ПБ) енергоблоків АЕС України.

Тривалість ППР кількістю 198 діб обумовлена значним об’ємом робіт з підвищення безпеки та технічним переоснащенням діючих енергоблоків. Наразі виконуються роботи на важливих для безпеки системах та об’єктах.

За словами заступника генерального директора з капітального будівництва Олега Рахлінського, у ході планово-попереджувального ремонту персонал багатьох підрозділів задіяний у реалізації заходів Комплексної зведеної програми підвищення безпеки (К(з)ПБ) енергоблоків АЕС України. Серед основних робіт - ремонт генератора, електротехнічного обладнання, обладнання каналів систем безпеки, відкритого розподільчого пристрою 330 і 750 кВ.

Також тривають роботи із  реконструкції та модернізації обладнання. Оновленню підлягають схеми релейного захисту і автоматики систем живлення власних потреб, розподільчих пристроїв, силових і керуючих гермопроходок через контаймент реакторного відділення, систем автоматичної пожежної сигналізації у приміщенні турбінного відділення, систем збудження генератора.

Наразі здійснюються ремонтно-модернізаційні роботи на третьому каналі системи безпеки, виконання яких проводиться на секціях 6 та 0.4 кВ, що потребує значних затрат часу та людських ресурсів.

Основне обладнання для реалізації запланованих заходів К(з)ПБ придбано за європейські кредитні кошти, частину обладнання постачає ВП «Атомкомплект» і управління виробничо-технічної комплектації ВП ХАЕС, допоміжне обладнання постачає підрядник.

«Роботи із реалізації заходів К(з)ПБ здійснюються у відповідності із затвердженим графіком, - зазначає Олег Рахлінський. - Ми докладаємо чимало зусиль, щоб скоротити термін тривалості ремонтної кампанії. До проведення модернізаційних робіт на другому енергоблоці задіяні будівельно-монтажні організації з міста Нетішина, а також з інших міст України, загалом близько трьохсот осіб.».

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/5397 | Переглядів: 177Дата публікації: 10:41 26.10.2020