|
Нагадаємо, що під час переговорів, які відбулись у вересні в Києві за участю очільника Енергоатома Петра Котіна і головного виконавчого директора Westinghouse Патріка Фраґмана було окреслено плани щодо поглиблення співробітництва у майбутньому та, з огляду на досвід та використання новітніх технологій, підтверджено готовність участі цієї компанії у проєкті добудови енергоблоків №3 та №4 ХАЕС. Westinghouse готовий долучитись не лише до забезпечення ядерним паливом третього та четвертого енергоблоків ХАЕС (ядерне паливо Westinghouse експлуатується на 6 з 15 енергоблоків АЕС України), але й до постачання обладнання для автоматизованої системи управління.
Як відомо, компанія Westinghouse є розробником та виробником новітніх систем безпеки АЕС, у тому числі спроєктованих після аварії на АЕС «Фукусіма». Енергоатом вже експлуатує системи скидання тиску з-під гермооболонки на Южноукраїнській АЕС та рекомбінатори водню на Запорізькій АЕС.
Для довідки: «Енергоблок №3 ХАЕС почали будувати у вересні 1985 року, №4 – у червні 1986-го. Обидва блоки запроектовані на поточну потужність 1000 МВт, з реакторною установкою ВВЕР-1000/В-320. Але, попри їхню будівельну готовність 75% для №3 (змонтовано близько 85 одиниць устаткування) та 28% для №4, 1990 року проект був призупинений через «постчорнобильський» мораторій на будівництво нових АЕС.
Для України питання добудови енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС є стратегічно важливим, адже воно сприятиме її енергетичній безпеці, доступності тарифу для споживачів, стійкості енергосистеми та створенню тисяч робочих місць, що покращить соціально-економічний розвиток регіону розташування ХАЕС. Добудова цих енергоблоків наблизить Україну до стратегічної синхронізації вітчизняної енергосистеми з енергосистемою ЄС та її інтеграції в Європейську енергетичну мережу через створення на майданчику Хмельницької АЕС джерела резервного електропостачання, під’єднаного до європейської мережі ENTSO-E.
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/5354 | Переглядів: 255 | Дата публікації: 14:11 16.10.2020 |