Стенди з ядерної фізики - школам регіону розташування Хмельницької АЕС
Стенди з ядерної фізики - школам регіону розташування Хмельницької АЕС

Поділитися новиною:

Стенди з ядерної фізики - школам регіону розташування Хмельницької АЕС

Атомники передали школам регіону розташування Хмельницької АЕС нові стенди для кабінетів фізики, розроблені Українським ядерним товариством (УкрЯТ).

Це не перший захід УкрЯТ для сприяння вивчення фізико-математичних дисциплін. З 2015 року товариство долучилося до Коаліції STEM-освіти, яка ставить за мету підвищення якості технічної освіти в Україні. За словами виконавчого секретаря УкрЯТ Данила Лавренова, робота зі старшокласниками – один з головних напрямів інформаційно-просвітницької діяльності організації. Адже саме у старшій школі молодь обирає свій майбутній фах, і УкрЯТ сприяє зацікавленню учнів технічними спеціальностями.

У співпраці з навчальними закладами виникла ідея розробки та виготовлення наочних засобів, зокрема стендів для вивчення фізики як ефективного інструменту підвищення якості засвоєння матеріалу та зацікавленості школярів технічними спеціальностями. До набору стендів увійшли теми зі шкільного курсу ядерної фізики. Зокрема, наочно представлено такі теми як ланцюгова ядерна реакція та поділ важких ядер, ізотопи та види радіоактивного випромінювання, проникаюча здатність різних видів радіоактивного випромінювання та фізичні сталі. До комплекту атомники включили й унікальний стенд - принципова схема атомної електростанції, не забули й про техніку безпеки на уроці фізики.

Першочергово такий подарунок отримали школи регіонів розташування АЕС України. Хмельницькі атомники передали стенди закладам, які беруть активну участь у просвітницьких заходах, організованих ХАЕС спільно з УкрЯТ.

Співпраця атомників з Берездівським ліцеєм триває вже з десяток років. На запрошення закладу спеціалісти Хмельницької АЕС проводили старшокласникам заняття факультативного курсу «Знайомство з атомною енергетикою». Учні Берездівського ліцею – постійні учасники Всеукраїнського конкурсу рефератів «Ядерна енергія і світ». Завдяки зусиллям учителя фізики Ванди Прокопченко, школярі отримують ґрунтовні знання і щороку досліджують роботу атомної електростанції. А для цього відвідують Хмельницьку АЕС, спілкуються із фахівцями турбінного та електричного цехів, відділу ядерної безпеки, інструкторами навчально-тренувального центру. Результати такої співпраці отримали визнання на загальноукраїнському рівні – призові та заохочувальні відзнаки конкурсу рефератів. Минулого року дослідження учениці закладу Ганни Зінчук визнали найкращим та відзначили гран-прі у фіналі конкурсу рефератів.

Про плідне партнерство освіти й промисловості свідчать проєкти, реалізовані спільно з навчальними закладами міста-супутника Хмельницької АЕС. Наймолодші школярі долучилися до презентації художньої книги Катерини Сад «Де народжується світло». Перевтілившись у персонажів казки, вони розповіли присутнім про будову атома, схему АЕС та способи передачі електроенергії. Старшокласники першої школи та навчально-виховного комплексу міста Нетішин стали учасниками міжнародних конкурсів МАГАТЕ та EURATOM, на яких представили свої відеопроєкти. 2019 року команда у складі Анни Карпової, Крістіни Петровської під керівництвом вчителя Тетяни Карпової увійшла до фіналу конкурсу ENEN+, де отримала найбільшу кількість балів та здобула перемогу.

Хмельницька АЕС спільно з Українським ядерним товариством розвиватимуть співпрацю зі школами міста-супутника атомної електростанції та регіону, щоб якомога більше учнів цікавилися саме технічними спеціальностями і обирали атомну енергетику своїм майбутнім фахом. Адже для розвитку такої наукоємної та високотехнологічної галузі потрібні молоді та висококласні спеціалісти.

Джерело: ВП «ХМЕЛЬНИЦЬКА АЕС» ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР

Альбом: Стенди з ядерної фізики - школам регіону розташування Хмельницької АЕС
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/5325 | Переглядів: 252Дата публікації: 14:53 09.10.2020