На другому енергоблоці Хмельницької АЕС тривають ремонтно-модернізаційні роботи
На другому енергоблоці Хмельницької АЕС тривають ремонтно-модернізаційні роботи

Поділитися новиною:

На другому енергоблоці Хмельницької АЕС тривають ремонтно-модернізаційні роботи

З 29 серпня цього року на другому енергоблоці Хмельницької АЕС триває планово-попереджувальний ремонт (ППР). Ремонтні роботи планується здійснити протягом 198 діб. Така тривалість ППР обумовлена реалізацією низки заходів Комплексної зведеної програми підвищення безпеки (К(з)ПБ) енергоблоків АЕС України.

Серед основних робіт до яких залучено персонал електричного цеху у рамках ППР: ремонт генератора, електротехнічного обладнання, обладнання каналів систем безпеки, відкритого розподільчого пристрою 330 і 750 кВ.
 
За словами заступника начальника електричного цеху з експлуатації Сергія Харкуна, значний обсяг робіт персонал підрозділу виконує і згідно з К(з)ПБ, що охоплює низку заходів з реконструкції та модернізації обладнання. Зокрема, модернізацію схем релейного захисту і автоматики систем живлення власних потреб, розподільчих пристроїв, силових і керуючих гермопроходок через контаймент реакторного відділення, систем автоматичної пожежної сигналізації в приміщенні турбінного відділення, систем збудження генератора.
 
Наразі тривають ремонтно-модернізаційні роботи на третьому каналі системи безпеки, виконання яких здійснюватиметься на секціях 6 та 0.4 кВ, що потребує значних затрат часу та людських ресурсів. Планується також замінити акумуляторні батареї 2-го та 3-го каналів систем безпеки та системи управління захисту реактора.
 
До ремонтно-модернізаційних робіт під час планово-попереджувального ремонту на другому енергоблоці залучаються також підрядники: ВП «Атомремонтсервіс», ТзОВ «Електропівденмонтаж», ТзОВ «Західелектромонтаж», ТОВ «Техенерго» та інші. Підготовку робочих місць та контроль за виконанням робіт підрядниками здійснюють представники служби експлуатації електроцеху атомної станції.
 
«Персонал електричного цеху готовий до виконання поставлених завдань, має досвід впровадження аналогічних заходів К(з)ПБ на першому енергоблоці Хмельницької АЕС та вчиться експлуатувати нове обладнання паралельно із його введенням», - констатував Сергій Харкун.
 
Джерело: Інформаційний центр ВП ХАЕС
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/5290 | Переглядів: 197Дата публікації: 16:00 01.10.2020