З 1 жовтня почався осінній призов на строкову військову службу
 З 1 жовтня почався осінній призов на строкову військову службу

Поділитися новиною:

З 1 жовтня почався осінній призов на строкову військову службу

В Україні розпочався осінній призов до лав Збройних Сил. Триватиме він з 1 жовтня до 31 грудня. Про це йдеться в розпорядженні Кабінету Міністрів.

Сьогодні, 1 жовтня, відповідно до Указу Президента № 13/2020 почався осінній призов на строкову військову службу, який триватиме до кінця грудня.

Призову підлягають чоловіки 18-27 років, які не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії (громадян України віком 18-19 років призивають за їхнім бажанням). Для тих, у кого немає освіти, термін служби становитиме 18 місяців. Призовники, які отримали ступінь бакалавра або магістра, проведуть в армії 12 місяців.

Всього на службу призвуть 13 570 українців (це на 1630 призовників менше, аніж було під час торішнього осіннього призову):

  • до Збройних сил – 7500;
  • до Державної спеціальної служби транспорту – 600;
  • у Національну гвардію – 4970;
  • до Держприкордонслужби – 500.

 

Згідно 15 статті Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» всі громадяни, які отримали повістку, зобов’язані прибути на призовні дільниці у зазначений в ній термін. У разі ж неотримання повісток хлопці призовного віку мають самостійно прийти до військкомату для уточнення облікових даних та проходження медогляду до 10 жовтня.

За ігнорування повістки, неявку у військкомат та ухилення від військової служби передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову.                          

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/5286 | Переглядів: 207Дата публікації: 11:14 01.10.2020