Щомісячна допомога одиноким пенсіонерам старшим за 80 років, які потребують стороннього догляду
Щомісячна допомога одиноким пенсіонерам
старшим за 80 років, які потребують стороннього догляду

Поділитися новиною:

Щомісячна допомога одиноким пенсіонерам старшим за 80 років, які потребують стороннього догляду

Міністерство соціальної політики України послідовно працює над підвищенням соціальних гарантій найбільш вразливих категорій громадян, перш за все - громадян похилого віку.

Рішенням Уряду встановлено порядок виплати щомісячної державної соціальної допомоги на догляд одиноким пенсіонерам, яким виповнилося 80 та більше років, та які потребують постійного стороннього догляду, у розмірі 40 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з липня поточного року – 685 грн. (1712 грн х 40%).

Допомога призначатиметься одиноким особам, які досягли 80-річного віку та за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду та одержують пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» або Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

Чинним законодавством визначено, що одинока особа – це особа, яка не має працездатних родичів, зобов’язаних за законом її утримувати.

Дана допомога призначається не раніше дати досягнення особою 80 річного віку та за умови, якщо особа не отримує:

  • соціальні виплати, що призначаються для відшкодування шкоди, заподіяної ушкодженням здоров’я на виробництві, відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»,
  • компенсації на догляд, передбаченої Законом України «Про соціальні послуги»,
  • щомісячні компенсаційні виплати, які призначені відповідно до постанов Кабінету Міністрів України «Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян» від 26.07.1996р. № 832 та «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги» від 29.04.2004р. № 558,
  • надбавку до пенсії на догляд.

               У разі виникнення в особи, яка має право на догляд, кількох на це підстав допомога призначається за однією з підстав на її вибір.

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/5236 | Переглядів: 517Дата публікації: 11:03 24.09.2020