Запроваджено карантинний режим по боротьбі із західним кукурудзяним жуком
Запроваджено карантинний режим по боротьбі із західним кукурудзяним жуком

Поділитися новиною:

Запроваджено карантинний режим по боротьбі із західним кукурудзяним жуком

Головою Славутської районної державної адміністрації видано розпорядження від 15 вересня 2020 року №187-р

На підставі статей 6, 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статей 33, 34 Закону України «Про карантин рослин», розглянувши подання Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області від 15 вересня 2020 року № 8/1/3485 було вирішено:

 1. Запровадити з 16 вересня 2020 року карантинний режим по боротьбі із західним кукурудзяним жуком (Diabrotica virgifera virgifera le Conte) на території с. Берездів Берездівської сільської ради та визначити межі карантинної зони ‒ поле площею 150 га, яке перебуває у користуванні фермерського господарства «Берездів» (код згідно з ЄДРПОУ 36631427);

2. Затвердити карантинні (фітосанітарні) заходи з локалізації та ліквідації західного кукурудзяного жука (Diabrotica virgifera virgifera le Conte).

 

ДОВІДКОВО:

Західний кукурудзяний жук (лат. Diabrotica virgifera virgifera Le Conte) — небезпечний шкідник кукурудзи.

Личинки західного кукурудзяного жука живляться корінням кукурудзи. Але при їх відсутності певний час можуть живитися корінням деяких злакових трав, на яких не здатні повноцінно розвиватись. Личинки живляться корінням кукурудзи, що призводить до зменшення кореневої маси, поганого розвитку коріння і ураження його гнилями, які надають йому бурого забарвлення. Ослаблені рослини стають сприйнятливішими до різних захворювань, за рахунок того, що жуки та личинки є переносниками різноманітних збудників захворювань кукурудзи: грибкових, бактеріальних, вірусних.

Пошкоджені дорослі рослини під час сильних вітрів та дощів легко полягають, і стебло набуває форми «гусячої шиї». При цьому стає повністю або частково неможливий механізований збір врожаю. Найбільша шкодочинність західного кукурудзяного жука проявляється на тих полях, де відсутня сівозміна. При беззмінному вирощуванні кукурудзи значно зростає щільність популяції цього шкідника.

Жуки живляться пилком, маточковими стовпчиками, незрілими зернами, листям кукурудзи. Крім цього, жуки можуть живитися пилком інших рослин з родин гарбузових, бобових, злакових, складноцвітих.

Розповсюдження яєць та личинок цього шкідника можливе з транспортом, залишками ґрунту, що прилипає до насіння, знаряддями праці. В пошуках корму дорослі особини перелітають на поля кукурудзи та інших культур у нові райони. Перенесенню жуків сприяє вітер.

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/5219 | Переглядів: 92Дата публікації: 15:33 15.09.2020