Реалізація заходів КзПБ дозволить привести рівень безпеки українських атомних блоків у відповідність до найвищих міжнародних вимог
Реалізація заходів КзПБ дозволить привести рівень безпеки українських
атомних блоків у відповідність до найвищих міжнародних вимог

Поділитися новиною:

Реалізація заходів КзПБ дозволить привести рівень безпеки українських атомних блоків у відповідність до найвищих міжнародних вимог

КзПБ (комплексна (зведена) програма підвищення безпеки) енергоблоків атомних електростанцій була затверджена Кабінетом Міністрів України.

До програми, що розроблена Енергоатомом та погоджена Державною інспекцією ядерного регулювання України, включено заходи з підвищення безпеки та «постфукусімські» заходи, розроблені за результатами «стрес-тестів», що проходили на українських АЕС, з урахуванням уроків аварії на японській АЕС «Фукусіма». Програмою встановлений обсяг заходів з підвищення безпеки, які необхідно реалізувати на кожному енергоблоці АЕС України.

Серед важливих заходів програми - «Впровадження міцнощільних глушок в колекторах парогенераторів ПГВ-1000М при виконанні ремонтних робіт». Метою такої модифікації є оптимізація проведення робіт під час ремонту парогенератора. Впровадження глушок дозволить скоротити витрати часу на плановий ремонт енергоблока за рахунок суміщення перевантаження палива в реакторі та робіт з технічного обслуговування і ремонту парогенератора.

Глушка призначена для щільного відділення зони теплообмінних труб парогенератора ПГВ-1000М від головного циркуляційного трубопроводу та дозволяє вести роботи (вихрострумовий контроль, глушіння теплообмінних труб та ін.) в розущільнених колекторах 1-го контуру ПГ при будь-якому рівні теплоносія в реакторі, у тому числі при перевантаженні ядерного палива.

Постачальник глушок - хорватська фірма «ІНЕТЕК – Інститут ядерних технологій». На заводі-виробнику вони пройшли приймальні та приймально-здавальні випробування. Після успішних випробувань глушки надійшли на майданчик Хмельницької АЕС, і наразі триває процедура вхідного контролю. Спеціалісти ЕРП також брали участь у випробуваннях глушок на заводі-виробнику.

Функціональні випробування міцнощільних глушок планується провести на енергоблоці №2 Хмельницької АЕС під час чергового планово-попереджувального ремонту. Випробування будуть проходити під безпосереднім керівництвом представників фірми ІНЕТЕК, які також проведуть підготовку персоналу ВП ХАЕС щодо застосування міцнощільних глушок. Наразі проводяться підготовчі роботи - розробляється технічне рішення та програма випробувань, які будуть узгоджені з Державною інспекцією ядерного регулювання України.

Згодом такий захід буде адаптовано і на перший енергоблок ВП ХАЕС, а також на всіх енергоблоках України.

«Вцілому, реалізація програми, дозволить привести рівень безпеки українських атомних блоків у відповідність до найвищих міжнародних вимог, а також забезпечить виконання в повному обсязі міжнародних зобов`язань України щодо підвищення безпеки діючих АЕС», - констатував начальника цеху з ремонту тепломеханічного устаткування реакторного відділення енергоремонтного підрозділу Ігор Причта.

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/4974 | Переглядів: 161Дата публікації: 17:33 05.08.2020