На Хмельницькій АЕС модернізують системи збудження генератора
На Хмельницькій АЕС модернізують системи збудження генератора

Поділитися новиною:

На Хмельницькій АЕС модернізують системи збудження генератора

У рамках реалізації заходів передбачених Комплексною зведеною програмою підвищення рівня безпеки енергоблоків на ХАЕС триває модернізація системи збудження генератора.

Під час виконання робіт пов’язаних з продовженням терміну експлуатації, такі роботи було проведено на першому енергоблоці у 2019 році. За словами заступника начальника електричного цеху з ремонту ВП ХАЕС Олександра Ярощука, на енергоблоках експлуатувалося обладнання, яке було змонтоване на мікроелектронній базі з початку пуску енергоблоків і вже морально і фізично застаріло. Серед основних недоліків старої системи – наявність лише одного каналу регулювання напруги генератора, при відмові якого система не могла виконувати свої функції в повному обсязі.

Підвищення надійності і стало приводом для модернізації системи збудження генератора. Зокрема, заміна існуючої статистичної частини діодної безщіткової системи збудження на систему нового покоління з використанням мікропроцесорних пристроїв.

«Ми повністю замінили щит збудження, кабельну провідникову продукцію, давачі на збуднику генератора, елементи управління на блочному щиті. Була впроваджена нова мікропроцесорна система нового покоління, яка уже не має таких недоліків як недостатня точність реєстрації основних параметрів системи збудження в нормальних та аварійних режимах, нестабільність давачів струму ротора, низька температурна стабільність та вологозахищеність тощо. А найголовніше те, що наразі у нас впроваджено двоканальну схему, тобто працює два рівнозначних незалежних канали з контролем їх справності, які в разі необхідності перемикаються  з робочого на резервний», - зазначив Олександр Ярощук.

Система надзвичайно інформативна і дозволяє контролювати в процесі експлуатації значну кількість поточних  параметрів генератора та його системи збудження.  Крім того, низка додаткових параметрів полегшує роботу персоналу.  Усі несправності виводяться на монітор, який встановлений на щиті збудження, - так звана панель управління, на якій відображено первинну схему з  параметрами роботи обладнання.  Основні параметри системи збудження може бачити на своїх робочих комп’ютерах оперативний персонал. У новій системі вбудовано функцію реєстратора аварійних подій та реєстратора нормального режиму. Також до складу модернізованої системи збудження входять два незалежні комплекти захистів силового обладнання цієї системи, комплект засобів вимірювальної техніки.

Наразі, персонал електроцеху готується до модернізації системи збудження генератора на другому енергоблоці. Завершено розробку проектної документації, закуплено обладнання, заключено договір із налагоджувальною підрядною організацією ПрАТ «Техенерго» (м.Львів). Що стосується термінів виконання, то вони розтягнуться на увесь період ремонтної кампанії, адже низка випробувань проводиться під час підключення енергоблока до мережі, на певних рівнях потужності, включаючи номінальну.

Альбом: На Хмельницькій АЕС модернізують системи збудження генератора
Альбом: На Хмельницькій АЕС модернізують системи збудження генератора
Альбом: На Хмельницькій АЕС модернізують системи збудження генератора
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/4867 | Переглядів: 196Дата публікації: 11:55 17.07.2020