Хмельницька АЕС поповнила експонатом міський краєзнавчий музей
Хмельницька АЕС поповнила експонатом міський краєзнавчий  музей

Поділитися новиною:

Хмельницька АЕС поповнила експонатом міський краєзнавчий музей

Генеральний директор Хмельницької АЕС Андрій Козюра передав до краєзнавчого музею міста атомників проект Конституції України схвалений Тимчасовою спеціальною комісією з його доопрацювання, датований 15 червня 1996 року.

Члени Конституційної комісії, серед яких і колишній очільник ВП ХАЕС народний депутат України другого скликання Микола Дудченко, поставили свій підпис на проекті Конституції, тим самим увімкнувши зелене світло для її розгляду в парламенті. І вже 28 червня 1996 року було прийнято нову Конституцію України.

Миколу Петровича Дудченка добре пам`ятають у Нетішині й на Хмельницькій АЕС, долю з якою пов'язав у червні 1985 року, ставши тут першим начальником реакторного цеху. Це була його стартова посада в українській атомній енергетиці і на нашому підприємстві. Наступними стали – заступник головного інженера з ядерної безпеки, головний інженер. Деякий час працював у Держкоматомі, був народним депутатом Верховної Ради України 2-го скликання. Та ще до завершення каденції залишив парламент і повернувся на Хмельницьку АЕС, де більше року був її директором, після чого очолював «Енергоатом», працював на інших посадах у компанії. Сьогодні М. П. Дудченко на пенсії, мешкає у мальовничому селі на Житомирщині, де облюбував свого часу місцину під дачу. Перебираючи свої записи та архівні матеріали, він натрапив на документ, який вважає за потрібне передати у Нетішинський міський краєзнавчий музей. Зовні це нічим не примітний зшиток аркушів формату А4 друкованого тексту. Та якого! Це ж бо ніщо інше, як проект Конституції України, схвалений Тимчасовою спеціальною комісією з його доопрацювання, датований 15 червня 1996 року. Комісія під головуванням Михайла Сироти створена була 5 травня того ж року, про що свідчить відповідна Постанова Верховної Ради України, і налічувала вона майже 30 депутатів з різних фракцій і груп. Поміж відомих українському суспільству політиків Володимира Стретовича, Романа Безсмертного, Ігоря Юхновського, Вадима Гетьмана, Івана Зайця, Сергія Соболєва та інших значиться і Микола Дудченко.                                                                    Під час відвідин, ознайомився керівник ХАЕС і з експозицією музею, значну частину якої займає історія будівництва АЕС, міста енергетиків.Розповідаючи про історію краю, директор краєзнавчого музею Оксана Кононюк акцентувала увагу на екологічних аспектах місцевості, про що свідчить багата флора і фауна, значна кількість рослин занесених до Червоної Книги України.    Оглядаючи експозиційні зали музею, керівник атомної станції запевнив у продовженні плідної співпраці музейників та атомників, а також пообіцяв наступний візит здійснити разом із родиною.

Альбом: Хмельницька АЕС поповнила експонатом міський краєзнавчий  музей
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/4861 | Переглядів: 302Дата публікації: 13:03 16.07.2020