Закрите засідання колегії Славутської районної державної адміністрації
Закрите засідання колегії Славутської районної державної адміністрації

Поділитися новиною:

Закрите засідання колегії Славутської районної державної адміністрації

Сьогодні відбулося закрите засідання колегії райдержадміністрації під керівництвом заступника голови адміністрації Дарії Бабійчук.

У засіданні взяли участь члени колегії, сільські голови, обрані об’єднаними територіальними громадами, окремі посадові особи структурних підрозділів райдержадміністрації та її апарату.

Відповідно до порядку денного першим розглядалось питання щодо роботи архівного відділу Славутської районної державної адміністрації. Доповідала начальник архівного відділу райдержадміністрації Людмила ТКАЧУК, яка надала повну характеристику щодо роботи свого відділу.

Станом на 01.06.2020 в архівному відділі Славутської райдерж-адміністрації на зберіганні знаходяться документи Національного архівного фонду про життєдіяльність району та м. Славута за період з 1980 року по 2019 рік. Усього в архівному відділі зберігаються документи 155-ти фондів управлінської документації, в яких знаходяться 22320 справ постійного зберігання, 9 фондів особового походження (177 справ), 3 фонди колекцій (164 справи) та 60 коробок з виборчими бюлетенями.

Архівний відділ Славутської райдержадміністрації веде списки потенційних джерел формування Національного архівного фонду (далі - НАФ). Підприємства, організації, установи, що зареєстровані в Славутському районі та м. Славута, згруповані в 3 списки. 

Список № 1 включає 61 установу та організацію Славутського району та м. Славута, документи яких підлягають обов’язковому передаванню на державне постійне зберігання до архівного відділу Славутської районної державної адміністрації.

Список № 2 включає 160 установ та організацій Славутського району та м. Славута, які являються джерелами комплектування НАФ України, але не передають документи до архівного відділу Славутської районної державної адміністрації.

Список № 3 включає 470 підприємств та установ, у яких не утворюються документи НАФ України.

Зазначені списки у 2018 році були відкориговані, до них внесені відповідні зміни згідно з правилами роботи державних архівів України та затверджені в Державному архіві Хмельницької області.

Уточнення списків джерел формування НАФ проводиться раз на п'ять років.

Постійне зростання кількості документів НАФ призвело й до збільшення кількості запитів соціально-правового та майнового характеру. У 2020 році до архівного відділу райдержадміністрації надійшло 1270 письмових звернень, у тому числі 4 звернення соціально-правового характеру та 1266 тематичних звернень. Слід зазначити, що лише для 5-ти заявників було відмовлено у наданні копій архівних документів та рекомендовано звернутись за місцем знаходження цих документів. Більшість запитів стосувались земельних та майнових питань громадян та організацій. Крім того, надходили запити про підтвердження депутатства, членства в колгоспах.

На особистому прийомі начальником відділу було розглянуто 4 усних звернення. Протягом карантинного періоду постійно надавались консультації громадянам в телефонному режимі. Громадяни також зверталися з питань видачі архівних документів, що підтверджують національність, дату народження та смерті родичів тощо.

По даному питанню співдоповідачами виступили: голова Берездівської ОТГ Віктор ВАСЬКІВСЬКИЙ, голова Крупецької ОТГ Валерій МИХАЛЮК, голова Улашанівської ОТГ Микола ГИЗИМЧУК, заступник голови Ганнопільської ОТГ Валентина ПОНОГАЙБО.

 

Заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Катерина МИКОЛАЙЧУК проінформувала про стан призначення та виплати субсидій населенню Славутського району.

Питання призначання та виплати житлових субсидій населенню району вкрай актуальне та перебуває на постійному контролі в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації.  На цей час існує дві форми надання житлової субсидії:

  • призначена житлова субсидія виплачується безпосередньо субсидіантам у грошовій готівковій формі, як і інші види соціальних допомог;
  • грошова безготівкова форма виплати субсидії, яка передбачає перерахування субсидії АТ «Ощадбанк» для подальшого проведення ним розрахунків з надавачами послуг за кожного субсидіанта.

Грошова безготівкова форма застосовується при наявності у заявника заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги та у випадках, коли сума призначеної житлової субсидії перевищує 5 тис. грн. на місяць.

У поточному році нараховано житлову субсидію в грошовій готівковій та безготівковій формі на загальну суму 7,743 млн. грн. Профінансовано нараховану в грошовій формі субсидію на житлово-комунальні послуги в сумі 8,157 млн. грн., у тому числі погашено заборгованість з нарахованих субсидій за 2019 рік у сумі 0,6 млн. грн.

Жителі району, в яких відсутнє газо- та електропостачання для опалення житлового будинку, мають право звернутися до управління соціального захисту населення щодо призначення субсидії для придбання скрапленого газу та твердого палива. Так, з початку року за призначенням субсидій готівкою для придбання скрапленого газу та твердого палива звернулось 1337 сімей району. Призначено субсидій готівкою для придбання скрапленого газу та твердого палива для 1114 сімей на загальну суму 3,365 млн. грн., з них виплачено 2,330 млн. грн. Середній розмір субсидії для придбання твердого палива та скрапленого газу, виплата якої здійснюється один раз протягом календарного року, становить 3020,65 грн.

Станом на 01 червня 2020 року субсидією на оплату житлово-комунальних послуг користується 3030 сімей. Середньомісячний розмір субсидії на оплату житлово-комунальних послуг одного домогосподарства у поточному році становить 511,09 грн.

Виконавчими комітетами сільських рад активізовано роботу уповно-важених осіб щодо оформлення документів для призначення житлових субсидій. Станом на 01 червня 2020 року спеціалістами управління соціального захисту населення райдержадміністрації було прийнято 1397 заяв для призначення житлових субсидій, з них 209 заяв прийнято через уповноважених осіб Ганнопільської сільської ради, 294 - Берездівської сільської ради, 153 - Крупецької сільської ради, 42 - Улашанівської сільської ради.

Управлінням соціального захисту населення Славутської районної державної адміністрації укладені угоди з Берездівською, Ганнопільською та Крупецькою сільськими радами щодо взаємодії у сфері надання послуг з соціальної підтримки. На виконання цих угод прийом жителів громад здійснюється уповноваженими особами  сільських рад (фронт-офісами). Однак, лише Берездівська сільська рада використовує в роботі програмний комплекс «Соціальна громада».

За інформацією сільських голів програмний комплекс «Соціальна громада» в Ганнопільській сільській раді буде підключено після вирішення організаційних питань, у Крупецькій сільській раді – після відкриття у серпні 2020 року центру надання адміністративних послуг.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 року № 247 «Про особливості надання житлових субсидій» передбачено посилення в період карантинних заходів соціального захисту родин, які отримують субсидію, Так, для усіх домогосподарств, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2019-2020 року, розгляд питань щодо призначення житлової субсидії  на наступний період, тобто з травня 2020 року по квітень 2021 року, проводиться без подання заяви. Також цією постановою передбачено, що при розрахунку субсидії, починаючи з березня 2020 року на період дії карантину, збільшуються на 50% соціальні нормативи користування послугами з електропостачання, газопостачання, централізованого водопостачання, постачання гарячої води, централізованого водовідведення.

Принцип розрахунку субсидій не змінився і визначається індивідуально. Механізм отримання субсидії теж залишився без змін. Пенсіонерам виплата субсидії проводиться через відділення АТ «Укрпошта» або зараховується на рахунки уповноважених банків. Особи, які не одержують пенсії, а також одержувачі субсидії, які отримують пенсію в іншій адміністративно-територіальній одиниці, відмінній від місця оформлення субсидії, самостійно надають структурним підрозділам з питань соціального захисту населення інформацію про спосіб виплати та/або реквізити рахунка в уповноваженому банку. До моменту надання відповідних даних одержувачем субсидії її виплата здійснюється через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта» за адресою, зазначеною у заяві.

З метою забезпечення належної роботи з виплати субсидій у 2020 році через відділення Хмельницької дирекції АТ «Укрпошта» управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації проведено тендерну закупівлю послуг з виплати та доставки державних допомог, пільг та субсидій жителям району на загальну суму 850 тис. грн. 

У районі проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо порядку призначення житлових субсидій. Так, інформаційні матеріали щодо змін у чинному законодавстві при призначенні житлових субсидій розміщені на вебсайті райдержадміністрації, 2 статті з цієї тематики опубліковано у засобах масової інформації. Крім того, зазначені матеріали розміщені на стендах у приміщеннях управління соціального захисту населення райдержадміністрації,  виконавчих комітетів сільських рад та підприємств, що надають послуги.

Для покращення організації роботи щодо надання населенню житлових субсидій 06.03.2020 проведену нараду з працівниками сільських рад, 11.03.2020 – нараду з працівниками Славутського центру поштового зв’язку Хмельницької дирекції АТ «Укрпошта».

До введення карантинних заходів працівниками управління проводилась роз’яснювальна робота безпосередньо в районі під час виїзних прийомів. У поточному році здійснено 5 виїздів в села району, під час яких надавались консультації щодо спрощеного порядку надання житлових субсидій та відповідних змін у законодавстві.

В управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації працює «гаряча» телефонна лінія за номером 7-31-64, за яким можна отримати консультацію щодо порядку призначення житлових субсидій.

Про план роботи Славутської районній державній адміністрації на ІІІ квартал 2020 року доповів керівник апарату районної державної адміністрації Ігор КРУТЕНЧУК.

 

Підвела підсумки колегії заступник голови районної державної адміністрації Дарія БАБІЙЧУК. По всіх розглянутих питаннях колегією були прийняті відповідні рішення.

Альбом: Закрите засідання колегії Славутської районної державної адміністрації
Альбом: Закрите засідання колегії Славутської районної державної адміністрації
Альбом: Закрите засідання колегії Славутської районної державної адміністрації
Альбом: Закрите засідання колегії Славутської районної державної адміністрації
Альбом: Закрите засідання колегії Славутської районної державної адміністрації
Альбом: Закрите засідання колегії Славутської районної державної адміністрації
Альбом: Закрите засідання колегії Славутської районної державної адміністрації
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/4741 | Переглядів: 624Дата публікації: 11:22 25.06.2020