Забезпечення санаторно-курортним лікуванням та заходами психологічної реабілітації учасників АТО
Забезпечення санаторно-курортним лікуванням та заходами психологічної реабілітації учасників   АТО

Поділитися новиною:

Забезпечення санаторно-курортним лікуванням та заходами психологічної реабілітації учасників АТО

Для забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням та психологічною реабілітацією передбачена бюджетна програма КПКВ 2505150 „Заходи із психологічної реабілітації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням”.

  Механізм забезпечення учасників АТО санаторно-курортним лікуванням визначено Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях санаторно-курортним лікуванням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200.

  Починаючи з 2017 року змінено існуючу систему закупівлі санаторно-курортних послуг та відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування (путівки) для осіб з інвалідністю та постраждалих учасників антитерористичної операції через безготівкове перерахування  коштів  санаторно-курортним закладам за надані послуги на підставі трьохсторонньої угоди (особа – управління – санаторій) та визначено розпорядниками коштів, передбачених на зазначені цілі, нижчого рівня обласні та районні органи соціального захисту населення. Крім цього передбачено вільний вибір самим учасником антитерористичної операції санаторно-курортного закладу.

  Тобто відтепер людина зможе самостійно обрати санаторій для оздоровлення, після цього звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації, де перевіряється заклад на відповідність встановленим вимогам. Після цього укладається тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги.

  У разі коли особа має право на забезпечення путівкою за кількома законами, їй надається право вибору в забезпеченні путівкою за одним із них.

  Для одержання путівки учасники бойових дій, повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а для внутрішньо переміщених осіб – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

  Для взяття на облік необхідно подати наступні документи:

   заяву;

  медичну довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування з лікувальної установи за формою № 070/о;

   копію посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни;

  документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

  Забезпечення осіб, які отримують пенсію відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” санаторно-курортним лікуванням регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2011 № 446 „Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ  та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей”.

  Здійснення заходів із психологічної реабілітації учасників АТО проводиться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1057 “Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції”.

   Право на отримання послуг із психологічної реабілітації мають учасники антитерористичної операції з числа учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників війни.

  Для отримання послуги із психологічної реабілітації учасник антитерористичної операції звертається із заявою довільної форми до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування).

   До заяви додаються:

   посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни;

  документ, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення;

   паспорт громадянина України.

  Учасник антитерористичної операції обирає суб’єкта надання послуг з оприлюдненого районними органами соціального захисту населення переліку суб’єктів надання таких послуг.

  Районний орган соціального захисту населення, суб’єкт надання послуг та учасник антитерористичної операції укладають договір про надання послуг із психологічної реабілітації у трьох примірниках (по одному для кожної сторони).

  Окрім того органи соціального захисту населення відшкодовують вартість проїзду до реабілітаційних установ та назад учаснику антитерористичної операції на підставі наступних документів:

     заяви,

     оригінали проїзних документів,

   заповненого суб̕´єктом надання послуг відривного корінця направлення на психологічну реабілітацію,

     документу, що підтверджує особу.

  Більш детальну інформацію можна отримати в управлінні соціального захисту населення Славутської райдержадміністрації за адресою: м.Славута, вул. Соборності, 12, кімн. 6, тел. 7-02-06.

  Заступник начальника управління соціального захисту населення              Катерина МИКОЛАЙЧУК

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/4703 | Переглядів: 651Дата публікації: 12:02 18.06.2020