Бути донором – почесна і благородна справа
Бути донором – почесна і благородна справа

Поділитися новиною:

Бути донором – почесна і благородна справа

Всесвітній день донора крові відзначається щороку 14 червня згідно рішення 58-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я (2005 р.) в Женеві.

Ініціаторами його проведення виступають міжнародні організації – Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), Міжнародна федерація Червоного хреста та Червоного півмісяця, Міжнародна федерація організацій донорів крові і Міжнародне товариство по переливанню крові, які закликають людей до добровільної та безкоштовної здачі крові.

В цей день весь світ висловлює подяку людям, які добровільно і безоплатно здають кров, необхідну для порятунку людського життя. Переливання компонентів та препаратів крові щорічно сприяє порятунку мільйонів людських життів. Завдяки переливанню можна продовжити й зробити більш якісним життя пацієнтів, що страждають від загрозливих для життя станів, а також підтримувати складні медичні та хірургічні втручання. Переливання компонентів та препаратів крові необхідно також для збереження здоров’я матері і дитини та під час антропогенних і стихійних лих.


До Всесвітнього дня донора крові в Хмельницькій області оголошено місяць здачі крові, що триватиме до 14 липня 2020 року. Сьогодні 26 працівників Славутського центру первинної медико-санітарної допомоги долучились до такої суспільно важливої справи як донорство.

Здати кров можна у відділенні переливання крові Славутської ЦРЛ.

 

Пам’ятайте: лише доза донорської крові може врятувати життя людини! Можливо, саме Ваша кров подарує життя людині, яка зазнала лиха!

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/4692 | Переглядів: 224Дата публікації: 14:36 16.06.2020