Охорона довкілля – пріоритет Хмельницької АЕС
Охорона довкілля – пріоритет Хмельницької АЕС

Поділитися новиною:

Охорона довкілля – пріоритет Хмельницької АЕС

Щороку 5 червня відзначається Всесвітній день охорони довкілля, який є одним із основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем природи. У своїй діяльності Хмельницька АЕС керується екологічною політикою ДП «НАЕК «Енергоатом».

Пріоритетом діяльності ХАЕС є збереження природних екосистем в районі розташування АЕС, зниження антропогенного навантаження на довкілля і гармонійне співіснування нашого підприємства з навколишнім середовищем та забезпечення екологічної безпеки. Хоча офіційно територія Хмельницької АЕС обмежується площею проммайданчика, за межами периметра на віддалі 2,7 кілометра знаходиться санітарно-захисна зона, яка переходить у так звану 30-кілометрову зону спостереження. Саме на територію розташування Хмельницької АЕС спрямована основна увага працівників відділу охорони навколишнього середовища. У підрозділі працюють досвідчені фахівці, які відповідально ставляться до своєї роботи, бо розуміють, що чисте довкілля – гарант здоров’я людини.

            Професіонали сектору екологічного управління та аудиту щомісяця проводять внутрішні аудити системи екологічного управління у підрозділах ВП ХАЕС, а також здійснюють планові та позапланові інспекційні перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства у підрозділах. Завдяки їх зусиллям Хмельницька АЕС вчасно отримує дозвільні документи у сфері охорони навколишнього середовища та виконує умови діючих дозволів.

            Персонал еколого-хімічної лабораторії ВОНС виконує контроль якості поверхневих, стічних та підземних вод, ґрунту і мулу, атмосферного повітря, а також контроль за викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Інформація про екологічний стан навколишнього середовища розміщується на веб-сайті Хмельницької АЕС (www.xaec.org.ua) та друкується в ЗМІ.

            Результати багаторічного моніторингу, який проводиться лабораторією з 1989 року, підтверджують, що експлуатація першого та другого енергоблоків Хмельницької АЕС не спричинила погіршення екологічного стану навколишнього середовища в санітарно-захисній зоні й зоні спостереження. Яскравим свідченням цього є розташування поруч з Хмельницькою АЕС Національних природних парків «Мале Полісся» та «Дермансько-Острозького». Національні парки знаходяться в надзвичайно мальовничій місцевості, де поєднались ландшафти Полісся та лісостепу, їх територія охоплює лісові масиви Ізяславського, Славутського, Острозького, Здолбунівського районів, які завдяки своїм унікальним розташуванням та кліматичним умовам вирізняються багатим біорізноманіттям. Відомо що, на території парків зростає понад 60 видів рослин, занесених до Червоної книги України, а також 35 регіонально рідкісних видів, що підлягають особливій охороні, зустрічаються 56 видів тварин із Європейського Червоного списку.

            Отож, діяльність Хмельницької АЕС не вплинула на оточуюче середовище, і розташування природних перлин нашого регіону є переконливим доказом цього. Керуючись законодавством України та міжнародними нормами права, підприємство усвідомлює всю міру відповідальності перед нинішнім i майбутніми поколіннями за вплив своєї діяльності на навколишнє середовище.

 

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/4648 | Переглядів: 151Дата публікації: 14:50 05.06.2020