Якісне виконання робіт з контролю металу– запорука безпечної та надійної експлуатації Хмельницької АЕС
Якісне виконання робіт з контролю металу– запорука безпечної та надійної експлуатації  Хмельницької АЕС

Поділитися новиною:

Якісне виконання робіт з контролю металу– запорука безпечної та надійної експлуатації Хмельницької АЕС

Безпечно, надійно, перспективно – під таким гаслом працює персонал відділу контролю металу (ВКМ) Хмельницької АЕС, від якісної роботи якого залежить повноцінне функціонування ядерного об’єкта.

На Хмельницькій АЕС здійснюється періодичний (експлуатаційний) контроль стану металу елементів обладнання та трубопроводів, в тому числі з метою продовження терміну експлуатації, а також  контроль під час виконання робіт з ремонту та реконструкції. .

Підґрунтям, основою для обґрунтування продовження терміну експлуатації енергоблока №1 ХАЕС стали також і результати контролю, виконаного спеціалістами ВКМ за участі фахівців підрядних організацій.

«Експлуатацію першого енергоблока продовжено, але не зупинені роботи спрямовані на забезпечення супроводу довгострокової експлуатації корпусу реактора енергоблока №1
ВП ХАЕС, включаючи продовження його служби у понадпроектний термін», - зазначив під час зустрічі з журналістами корпоративних ЗМІ заступник начальника відділу контролю металу Степан Лешкевич.

Фахівці підрозділу  контролю металу ХАЕС  діляться досвідом з колегами АЕС України, допомагають один одному. Зокрема, отримано план-замовлення від ЮУ АЕС на виконання контролю стану металу енергоблока № 1, який передбачений програмою управління старінням елементів для обґрунтування безпечної експлуатації корпусу реактора у понадпроектний термін. Контроль запланований на серпень 2021 року за участю спеціалістів ВКМ та із застосуванням системи контролю корпусу реактора RPV-ISI INTTEC, яка належить ВП ХАЕС. Здійснюється підготовка обладнання для виконання контролю, а також підготовка персоналу.

            Впровадження нової технології «Холтек» з утилізації відпрацьованого ядерного палива також здійснюватиметься за участі персоналу відділу контролю металу. Контролери ВКМ будуть задіяні в роботах з контролю на герметичність контейнерів призначених для завантаження відпрацьованого ядерного палива.

            За словами Степана Лешкевича, особливість такого контролю полягає в тому, що елементи, які необхідно контролювати, знаходяться під впливом високих температур. Наразі, розпочато підготовку персоналу для виконання поставлених завдань.

            «Серед найближчих завдань відділу – атестація додаткового персоналу на право виконання робіт із застосуванням автоматизованих систем контролю та підготовка до планово-попереджувального ремонту на другому енергоблоці Хмельницької АЕС. Персонал ВКМ до чергових випробувань готовий»,- підсумував заступник керівника підрозділу.

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/4617 | Переглядів: 157Дата публікації: 13:45 03.06.2020