На Хмельницькій АЕС модернізовано систему живлення власних потреб
На Хмельницькій АЕС модернізовано систему живлення власних потреб

Поділитися новиною:

На Хмельницькій АЕС модернізовано систему живлення власних потреб

Свідченням постійного підвищення рівня безпеки на Хмельницькій АЕС є значний перелік заходів, що впроваджуються на енергопідприємстві. Велика частина технічного переоснащення уже завершена на першому енергоблоці в рамках продовження терміну експлуатації. Однією з таких робіт є модернізація схем релейного захисту і автоматики системи живлення власних потреб 6 кВ.

Модернізація комірок комплектних розподільчих установок 6 кВ системи аварійного електропостачання та системи електропостачання власних потреб в частині заміни релейних блоків, серед важливих робіт з технічного переоснащення обох енергоблоків Хмельницької АЕС, а саме заміни обладнання, що відпрацювало свій ресурс. З огляду на значну вартість даної модернізації, впровадження Комплексної зведеної програми підвищення безпеки (КЗПБ) на Хмельницькій АЕС дає можливість виконати реконструкцію релейних блоків на найбільш відповідальних ділянках електрозабезпечення енергоблоків.

Як окремий захід вищезгадану реконструкцію здійснено вперше, але цьому передувала значна робота під час будівництва нового приміщення розподільчого пристрою власних потреб загальностанційної резервно-дизельної електростанції . У ньому на той час було змонтовано нові комірки 6 кВ, поставлено нове обладнання, в якому було використано не релейну, а мікропроцесорну техніку. За час експлуатації даного обладнання персонал електроцеху зміг в повній мірі відчути переваги нової техніки та набути досвіду щодо її експлуатації та технічного обслуговування», – зазначив заступник начальника електроцеху з монтажу та реконструкції ВП ХАЕС Руслан Ровінський.

Такі роботи було виконано на першому енергоблоці силами підрядних організацій та фахівцями електроцеху на семи секціях 6 кВ. На другому енергоблоці заплановано здійснити аналогічні роботи у рамках планово-попереджувального ремонту 2020 року на дев’яти секціях. Термін використання нової системи – 30 років.

Мікропроцесорна техніка – це новий рівень обладнання, якою необхідно замінювати електромеханічну, оскільки її рухомі частини зношуються, підгоряють. А на базі електроніки застосовуються напівпровідникові прилади, які більш надійні і дають можливість дистанційного управління.

«До прикладу, встановили один мікропроцесорний пристрій, - а він замінив десяток механічних реле. Крім того що він виконує функцію управління захисту, то ще й моніторить та видає в систему усю необхідну інформацію. У новому обладнанні передбачені запобіжники, що виключають несанкціоновані зміни конфігурації пристрою, установок і налаштувань. Реалізація цього заходу триватиме протягом усієї ремонтної кампанії. Залучатимемо і підрядників, зокрема, на першому енергоблоці такі роботи виконувалися силами львівської організації «Техенерго» та субпідрядної «Електропівденьмонтаж», - зауважив Руслан Ровінський.

Впровадження такого заходу підвищує надійність роботи енергоблока за рахунок підвищеного ресурсу роботи мікропроцесорних пристроїв «Діамант» і зниження трудовитрат на ремонт та експлуатацію, що сприяє забезпеченню ядерної і радіаційної безпеки АЕС.

Таким чином впроваджений захід підвищить надійність роботи обох енергоблоків, що, в свою чергу, сприятиме забезпеченню ядерної та радіаційної безпеки Хмельницької АЕС.

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/4549 | Переглядів: 190Дата публікації: 08:53 20.05.2020
Версія для слабо- зорих