В Україні посилили відповідальність за підпал трави та забруднення повітря
В Україні посилили відповідальність за підпал трави та забруднення повітря

Поділитися новиною:

В Україні посилили відповідальність за підпал трави та забруднення повітря

17.04.2020 вступив в дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу».

         Згідно з Законом:

       - забруднення повітря речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого внаслідок порушення спеціальних правил карається штрафом від 30600 грн. до 61200 грн. або обмеження волі на строк до трьох років (ст.241 Кримінального Кодексу України);

      - знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом карається штрафом від 91800 до 153000 гривень, або обмеження волі на строк від двох до п’яти років (ст.245 Кримінального Кодексу України);

      - випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах карається штрафами від 3060 до 6120 гривень, (ст.77 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

          Самовільні підпали зменшують біорізноманіття та порушують природну рівновагу. Саме тому, зважаючи на збільшення кількості загорянь у природних екосистемах та на відкритих територіях, закликаємо громадян суворо дотримуватись правил пожежної безпеки.

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/4543 | Переглядів: 160Дата публікації: 16:00 18.05.2020
Версія для слабо- зорих