Сім’я в житті людини
Сім’я в житті людини

Поділитися новиною:

Сім’я в житті людини

Сім’я – це дуже чудове слово. І взагалі – це дуже чудово, коли вона у тебе є. Мамина ласка, татова вимогливість, дідусева мудрість, бабусина доброта та тепло домашнього затишку на все життя лишають глибокий слід у душі.

 

20 вересня 1993 року відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН було запроваджено Міжнародний день сім'ї, який відзначається щороку 15 травня. Встановлення цього дня покликане звернути увагу громадськості різних країн на численні проблеми сім’ї.  Міжнародний день сім’ї відзначається і в нашій країні. І дуже хотілося б, щоб цей день став особливим святом, адже українці споконвіків славилися міцним сімейним устроєм, багатодітністю, духовною єдністю поколінь, повагою до батьків та до жінки-матері.

          В сучасних умовах сім'я потребує дієвої допомоги з боку держави. Якщо буде здорова сім'я, то буде здоровий і цілий народ.

          Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається основою людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу!
           Проблема підготовки молоді до побудови сім’ї не нова. Водночас вона досить широка, багатоаспектна і дуже важлива, оскільки пов’язана з благополуччям, успіхом і щастям людини, що є завжди значущим й актуальним. Усім відомо, що в Україні та світі досить напружена ситуація щодо кількості розлучень, покинутих дітей, сімейного насильства, зниження народжуваності, народження дітей поза шлюбом. Усе це засвідчує глибоку кризу інституту сім’ї, яка негативно впливає на життя й   окремих громадян, і суспільства в цілому.

           Щоб запобігти цим негативним явищам, захистити сімейні цінності, материнство й дитинство та підвищити, таким чином, престиж і цінність відповідальних стосунків і дій, зміцнити інститут сім’ї та шлюбу, в Україні, особливо останніми роками, здійснюється чимало заходів. Зокрема, була розроблена і почала здійснюватися Концепція гуманітарного розвитку, яка зорієнтована на розвиток сучасної конкурентоздатної нації і передбачає формування нової якості життя людей шляхом створення умов для їх усебічного гармонійного розвитку, реалізації нею усіх своїх професійних можливостей, досягнення високих соціальних стандартів, упровадження пріоритетів здорового способу життя, підтримки сім’ї та сприяння народжуваності.

 

 Начальник відділу у справах сім’ї управління соціального захисту населення райдержадміністрації Наталія Сидорук

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/4527 | Переглядів: 219Дата публікації: 07:59 15.05.2020