Допомога літнім людям під час карантину
Допомога  літнім людям під час карантину

Поділитися новиною:

Допомога літнім людям під час карантину

Вже другий місяць поспіль в Україні триває карантин, введений з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.

     За даними Міністерства охорони здоров’я, у зоні ризику зараження коронавірусом − люди від 60 років, а в зоні найбільшого ризику − літні люди віком від 80 років.

      За підрахунками управління соціального захисту населення райдержадміністрації в Славутському районі проживає понад 7 тисяч громадян похилого віку, з яких близько однієї тисячі це самотні літні люди. Ці громадяни змушені бути ізольованими через ряд причин – вік, хвороби, прикутість до ліжка, а що найгірше через те, що перебувають у групі ризику.          Адже в умовах карантину саме їм рекомендовано не виходити з дому і основна їх потреба –  це не залишитись на самоті зі своїми проблемами.

    Для цих людей доставляють продукти харчування, засоби гігієни, ліки та допомагають з оплатою комунальних послуг працівники пошти, сусіди, волонтери, особи, які здійснюють за ними догляд та соціальні працівники. 

     В об’єднаних територіальних громадах Славутського району  для  надання  соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують  сторонньої допомоги створені і функціонують територіальні центри та відділення соціальної допомоги вдома.  На обслуговуванні в цих закладах перебуває понад 800 громадян. В умовах надзвичайної ситуації соціальні працівники доставляють одиноким громадянам необхідні продукти, медикаменти та речі  першої необхідності. Надають допомогу в оформленні субсидій, оплаті комунальних послуг, посадці городів та порубці дров.

     Для захисту працівників територіальними центрами та відділеннями соціальної допомоги вдома виготовляються маски, якими у разі потреби забезпечуються і підопічні. 

     В рамках співпраці Мінсоцполітики та Національної мережі продуктових магазинів  АТБ соціальними працівниками на сьогодні вже забезпечено продуктовими наборами 282 осіб  з найбільш вразливих верств населення. 

        Саме в цей час карантину та стрімкого поширення COVID-19 особливо важливо підтримати літніх та найбільш потребуючих людей, які залишились сам на сам із проблемами.

        Звертаємось до усіх небайдужих громадян, якщо поряд з вами проживають літні чи хворі люди, які потребують допомоги - допоможіть їм. Купіть та принесіть у разі потреби продукти харчування, медикаменти,  надайте допомогу в оплаті комунальних послуг, щоб такі люди могли відчути підтримку. Об’єднавши зусилля ми зможемо вберегти і себе, і надати допомогу тим, хто її потребує.

 

Начальник управління соціального

захисту населення Славутської

райдержадміністрації                                                                                        Мар’яна Гринько

 

 

Альбом: Допомога  літнім людям під час карантину
Альбом: Допомога  літнім людям під час карантину
Альбом: Допомога  літнім людям під час карантину
Альбом: Допомога  літнім людям під час карантину
Альбом: Допомога  літнім людям під час карантину
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/4446 | Переглядів: 295Дата публікації: 11:47 30.04.2020