Інтереси дитини – понад усе
Інтереси дитини – понад усе

Поділитися новиною:

Інтереси дитини – понад усе

На звернення громадянина С., жителя м. Славута, з метою правомірного виконання рішення органу опіки та піклування щодо зустрічі та участі у вихованні сина, надавши йому можливість безперешкодного спілкування з дитиною, 24 квітня 2020 року, працівниками Славутської районної державної адміністрації проведено рейд в с. Іванівка Славутського району.

На звернення громадянина С., жителя м. Славута, з метою правомірного виконання рішення органу опіки та піклування щодо зустрічі та участі у вихованні сина, надавши йому можливість безперешкодного спілкування з дитиною, 24 квітня 2020 року, працівниками Славутської районної державної адміністрації проведено рейд в с. Іванівка Славутського району.

Під час рейду з мамою проведено бесіду щодо досягнення консенсусу в питаннях зустрічей батька з дитиною під час карантину.

Служба у справах дітей Славутської райдержадміністрації Хмельницької області РЕКОМЕНДУЄ.

Якщо в того з батьків, з ким живе дитина, і в того з батьків, хто проживає окремо від неї, виникає запитання:

Як діяти?

Як організувати зустрічі з дитиною?

Чи потрібні і можливі зараз такі зустрічі?

Вони мають виходити, в першу чергу, з інтересів дитини. І пам’ятати, що будь-яке їхнє рішення має забезпечувати як найкращі інтереси дитини, а не одного з них, їхні власні амбіції, переконання.

Дотримуватись рекомендацій щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19

Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов’язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці (ст.12 Закону України «Про охорону дитинства»).

Згідно рекомендацій з офіційного сайту Міністерства охорони здоров’я України, МОЗ закликає залишатись вдома, наголошуючи на тому, що самоізоляція - найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування.

Всім: і дітям, і дорослим, радять дотримуватись правил – не торкатися поверхонь, не йти на дитячі майданчики не контактувати ні з чим. Допустиме спілкування людей на вулиці, але з дотриманням дистанції, обов'язково мити руки після приходу з вулиці та ряд інших рекомендацій для убезпечення себе і дітей від зараження.

Отже, варто пам’ятати, що законом на батьків покладено обов’язок піклуватись про здоров’я дитини, невиконання якого тягне за собою відповідальність, і навіть кримінальну, якщо це спричинило тяжкі наслідки.

Діяти залежно від ситуації

Враховуючи права та обов’язки батьків та інтереси дитини, проаналізуйте наявні ризики в конкретній ситуації, і дійте залежно від обставин:

- де саме буде відбуватись потенційна зустріч дитини з батьком або матір'ю;

- чи не перебуватиме дитина в людному місці;

- чи відвезуть її транспортним засобом;

- чи немає ризику комунікації з людьми, які є в потенційній зоні ризику;

- чи будуть вжиті всі необхідні заходи для безпеки та охорони здоров’я дитини тощо.

Якщо за даних обставин дитині краще залишатись вдома, то варто завчасно повідомити про таке рішення іншого з батьків та про причини такого рішення, щоб не провокувати конфліктну ситуацію і не втягувати в це дитину.

Більше того, не варто категорично відмовляти в побаченні з дитиною, а шукати альтернативні способи спілкування. Це може бути комунікація засобами телефонного та електронного зв`язку, якими користується дитина, або коротка зустріч за місцем проживання дитини, чи будь-який інший варіант, який відповідатиме інтересам дитини і забезпечить права іншого з батьків проводити час з дитиною.

Підсумовуючи вищенаведене, забезпечити під час карантину та введення надзвичайної ситуації звичний режим життя дитини і її зустрічі з батьком або матір’ю, які проживають окремо, буде важко, а про деякі способи спільного проведення часу доведеться тимчасово забути.

І щоб вийти із цієї ситуації, необхідно знайти альтернативні способи участі одного з батьків у вихованні дитини, так, щоб це відповідало якнайкращим інтересам дитини і не перешкоджало спілкуванню з дитиною.

Карантин – це чудовий час, щоб батьки вчились чути один одного і домовлялись в інтересах своїх дітей!

 

Служба у справах дітей Славутської райдержадміністрації

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/4426 | Переглядів: 619Дата публікації: 14:54 27.04.2020