Перший енергоблок Хмельницької АЕС в енергомережі: випробування на міцність пройшли з честю
Перший енергоблок Хмельницької АЕС в енергомережі: 
випробування на міцність пройшли з честю

Поділитися новиною:

Перший енергоблок Хмельницької АЕС в енергомережі: випробування на міцність пройшли з честю

Продовження терміну експлуатації першого енергоблока, стало для колективу Хмельницької АЕС перевіркою на міцність. І хоч випробування затягнулось, адже після завершення робіт з продовження терміну експлуатації потрібно було відновлювати турбогенератор, працівники ХАЕС та фахівці підрядних організацій зуміли вирішити надскладне завдання.

За словами генерального директора Хмельницької АЕС Андрія Козюри, персоналом енергопідприємства здійснений величезний об’єм робіт. Під час планового ремонту були виконані у повному обсязі роботи, які дозволили обґрунтувати і отримати дозвіл на продовження терміну експлуатації першого енергоблока на 10 років.

Для відновлення працездатності турбогенератора було прийнято неординарне рішення, де ХАЕС, фактично, взяла на себе функції генерального підрядника.

«Ми самі організували ремонт ротора турбогенератора, залучивши до цих робіт фахівців інших організацій. Одразу сформували ремонтні бригади та, не чекаючи фахівців вузького напрямку, почали демонтаж елементів ротора за допомогою спеціалістів вітчизняного підприємства «Електроважмаш» (м. Харків), які надали консультації з підготовки обмотки до наступного монтажу. Було прийнято рішення щодо укладання трудових угод із фахівцями, які мають значний досвід з виконання подібних робіт. Заключили також контракти з вітчизняними компаніями «Електроважмаш», «Навігатор», які надали необхідні матеріали, та польською компанією «General Electric», представники якої здійснювали шеф-нагляд та виконали пайку обмотки. Тим самим змогли не втратити дорогоцінний час і справитися з поставленими завданнями максимально швидко і якісно. Наші вузькопрофільні фахівці технічного напрямку стверджують, що у якості проведеного ремонту вони впевнені», - зазначив Андрій Козюра.

Генеральний директор подякував усім причетним до здійснення надважливих робіт, хто доклав максимум зусиль, аби оновлений перший енергоблок працював і надалі безпечно та надійно.

«За тих кілька місяців, що я очолюю Хмельницьку АЕС, переконався: великий колектив станції працює як єдине ціле. Якби не такий підхід до справи, завершити ремонт турбогенератора, якісно і вчасно нам би не вдалося. Позитивно спрацював принцип: зосереджуймося не на причинах невиконання того чи іншого завдання, а на пропозиціях щодо вирішення скрутної ситуації», - констатував Андрій Козюра.

Альбом: Перший енергоблок Хмельницької АЕС в енергомережі:  випробування на міцність пройшли з честю
Альбом: Перший енергоблок Хмельницької АЕС в енергомережі:  випробування на міцність пройшли з честю
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/4380 | Переглядів: 227Дата публікації: 16:00 16.04.2020