Щодо попередження пожеж в природних екосистемах
Щодо попередження пожеж в природних екосистемах

Поділитися новиною:

Щодо попередження пожеж в природних екосистемах

З метою попередження пожеж у природних екосистемах та забезпечення пожежної безпеки об’єктів з масовим перебуванням людей необхідно дотримуватись певних правил та не допускати випалювання сухої трави та спалювання сухостою, дерев і сміття.

Випалювання сухої рослинності має згубний вплив на стан навколишнього природного середовища, адже призводить до руйнування екосистеми (знищення рослин, комах, птахів та тварин), забруднення атмосферного повітря, погіршення якості ґрунту. Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на весняно-літній період.

Пожежі можуть виникати у лісових масивах, на торфовищах, сільгоспугіддя та інших територіях, що призводить до зниження захисних та водоохоронних властивостей лісу, знищують лісові масиви, забруднюється атмосфера, порушується тепловий баланс, а в окремих випадках знищуються будівлі та гинуть люди.

Слід пам’ятати, що регулярні підпали зменшують біорізноманіття та порушують природну рівновагу. Саме тому, зважаючи на збільшення кількості загорянь у природних екосистемах та на відкритих територіях, закликаємо громадян суворо дотриматися правил пожежної безпеки у спекотний період.

Спалення сухої рослинності забороняється в Україні та передбачає відповідальність згідно діючого законодавства.

 

Відділ житлово-комунального господарства, містобудування,

архітектури, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля  

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/4250 | Переглядів: 57Дата публікації: 10:03 20.03.2020
Версія для слабо- зорих