Як протистояти коронавірусу на Славутчині
Як протистояти коронавірусу на Славутчині

Поділитися новиною:

Як протистояти коронавірусу на Славутчині

4 березня 2020 року під керівництвом голови районної державної адміністрації Олександра Мельника відбулася оперативна нарада щодо запобігання виникненню та поширенню на території району гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, та вжиття першочергових заходів у разі його підтвердження.

Голова райдержадміністрації відзначив, що ситуація у світі з поширенням та боротьбою з коронавірусною інфекцією 2019-nCoV залишається напруженою, однак на місцях усі повинні бути готові сприяти попередженню вірусу та надавати необхідну медичну допомогу хворим.
Учасники наради обговорили заходи щодо створення епідемічної безпеки в районі та визначили основні методи боротьби з коронавірусом 2019-nCoV.

Спільно з начальником  Славутського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області,  головним лікарем Славутської центральної районної лікарні, головним лікарем          КП «Славутський центр первинної медико-санітарної допомоги», начальниками структурних підрозділів райдержадміністрації визначено першочерговий алгоритм роботи. Наголошено на необхідності проведення просвітньої роботи серед населення та розповсюдження пам`яток для населення щодо профілактики коронавірусної інфекції та рекомендації щодо дій при виникненні перших проявів хвороби.

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 02.03.2020 № 37/2020-р утворено тимчасову протиепідемічну комісію щодо запобігання занесенню та поширенню на території району гострої респіраторної хвороби, спричиненої  коронавірусом 2019-nCoV.

Додатково:

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.

Основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є гарячка та утруднене дихання. У разі появи симптомів, що свідчать про гострі респіраторні захворювання під час подорожі або після неї, мандрівникам рекомендується звернутися до лікаря та надати відомості про історію подорожей.

Стандартні рекомендації ВООЗ для широкої громадськості щодо зменшення впливу та передачі ГРВІ:

– часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;

– під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки;

– уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;

– якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;

– відвідуючи живі ринки в районах, в яких зараз фіксуються випадки нового коронавірусу, уникайте контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами;

– не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м’ясом, молоком тощо слід поводитися обережно.

Альбом: Як протистояти коронавірусу на Славутчині
Альбом: Як протистояти коронавірусу на Славутчині
Альбом: Як протистояти коронавірусу на Славутчині
Альбом: Як протистояти коронавірусу на Славутчині
Альбом: Як протистояти коронавірусу на Славутчині
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/4210 | Переглядів: 370Дата публікації: 17:38 04.03.2020