Засідання колегії райдержадміністрації
Засідання колегії райдержадміністрації

Поділитися новиною:

Засідання колегії райдержадміністрації

27 лютого відбулося закрите засідання колегії райдержадміністрації, яке провів голова районної державної адміністрації Олександр Мельник.

У засіданні взяли участь члени колегії,   окремі посадові особи структурних підрозділів райдержадміністрації.

По першому питанню порядку денного «Про стан забезпечення законності та правопорядку, запобігання корупції в районі» інформував присутніх заступник голови районної державної адміністрації Петро Притуляк, який зокрема відзначив, що поліпшення економічного та соціального становища неможливе без зміцнення законності та правопорядку, утвердження в державі принципів верховенства права, справедливості та гуманізму, пріоритету прав та свобод людини і громадянина, розбудови правової держави і становлення громадянського суспільства. Зміцнення законності та правопорядку є невід'ємною складовою економічного і соціального розвитку країни, важливою умовою збереження політичної стабільності, громадського миру та спокою.  

Відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» Славутська районна державна адміністрація забезпечує виконання на території району Конституції України, указів Президента України та інших законодавчих актів з питань забезпечення законності та правопорядку, додержання конституційних прав і свобод громадян. Аналогічна робота проводиться органами місцевого самоврядування. 

Зокрема, питання щодо забезпечення правопорядку, захисту прав і свобод громадян, профілактики адміністративних та інших правопорушень, протидії злочинності та корупції двічі на рік розглядаються на засіданнях колегії райдержадміністрації, щотижневих нарадах, що проводяться головою райдержадміністрації за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади. За результатами розгляду зазначених питань приймаються відповідні рішення колегії, якими визначені конкретні заходи, спрямовані на організацію взаємодії органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та правоохоронних органів.

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 21.02.2019 № 37/2019-р «Про стан забезпечення законності та правопорядку, запобігання корупції в районі» затверджені районні заходи з профілактики правопорушень, забезпечення законності та правопорядку, додержання конституційних прав громадян у 2019 році та заходи щодо профілактики корупційних правопорушень у 2019 році. Протягом 2019 року здійснювався контроль за виконанням затверджених заходів, а також контроль за виконанням Антикорупційної програми Хмельницької обласної державної адміністрації на 2019 рік та Комплексної програми профілактики злочинності в Славутському районі на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням районної ради від 08.12.2015 № 7-2/2015.

На реалізацію заходів Комплексної програми профілактики злочинності в Славутському районі на 2016-2020 роки у районному бюджеті на 2019 рік передбачені кошти в сумі 60 тис. грн., які профінансовані у повному обсязі. 

У минулому році проведена значна робота з попередження, виявлення, розкриття та розслідування кримінальних правопорушень, вживалися заходи щодо зміцнення законності та правопорядку, стабілізації криміногенної ситуації у населених пунктах району.

У 2019 році пріоритетними напрямами роботи Славутського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області було визначено подальше забезпечення протидії злочинності, зміцнення законності та правопорядку, підтримання публічної безпеки і порядку, вдосконалення засобів і методів запобігання і розкриття злочинів. Основні зусилля були спрямовані на реалізацію пріоритетних напрямів оперативно-службової діяльності, захист конституційних, майнових прав громадян, їх життя, здоров’я, боротьбу з незаконним обігом зброї, наркотичних засобів, протидію економічній злочинності.

У 2019 році рівень злочинності на 10 тис. населення у районі становить           53 злочини, по області – 79 злочинів.

Завдяки проведеним правоохоронними органами превентивним заходам вдалося попередити вчинення на території району ряд злочинів.

У 2019 році рівень вчинених особливо тяжких злочинів зменшився на 83,3%, злочинів середньої тяжкості - на 26,3%. 

Спостерігається зменшення злочинів проти власності на 25,3%, з них крадіжок - на 31%, незаконних заволодінь транспортними засобами - на 66,7%.

Вдалося запобігти вчиненню злочинів проти статевої свободи та недоторканості, а також скоєнню вимагань. У минулому році не вчинено жодного умисного вбивства.

У 2019 році на території району виявлено 12 злочинів за фактами незаконного обігу наркотичних засобів, що на 500% більше у порівнянні з 2018 роком. Крім того, рівень злочинності у сфері службової діяльності підвищився  на 100%.

Не дивлячись на наявні позитивні досягнення, залишається невирішеним ряд проблемних питань.

У порівнянні з 2018 роком у Славутському районі спостерігається ріст вчинених злочинів невеликої тяжкості збільшився на 124%, тяжких злочинів - на 2%,  злочинів проти життя та здоров’я - на 105,6%.

Також спостерігається ріст злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту на 133,3%, злочинів проти громадської безпеки - на 150%, розбоїв - на 100%, шахрайств - на 33,3%.

На 200% підвищився рівень злочинів, вчинених неповнолітніми, на 71,4% - злочинів, вчинених у стані алкогольного сп’яніння, на 29,4% -  злочинів, скоєних особами, які раніше вчиняли правопорушення.

Упродовж 2019 року місцевою прокуратурою здійснювалося процесуальне керівництво в 1135-ти кримінальних провадженнях. Залишок кримінальних проваджень на кінець 2019 року становив 416.

За цей період для 201 особи повідомлено про підозру у вчиненні злочинів. Процесуальними прокурорами надано 169 письмових вказівок слідчим, скасовано 6 незаконних постанов про закриття кримінальних проваджень. Направлено до суду 31 клопотання про обрання запобіжних заходів, з них 6 клопотань про тримання під вартою, 5 – про домашній  арешт, 10 – про особисті зобов’язання. До суду скеровано 196 обвинувальних актів, у тому числі 2 акти з угодами про примирення та 1 клопотання про застосування примусових заходів виховного характеру.

Протягом 2019 року в Славутському міськрайонному суді розглянуто 54 справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. За результатами судових розглядів протоколів притягнуто до відповідальності 43 особи, на яких накладено стягнення у виді штрафу.

Крім того, місцевою прокуратурою внесено 3 подання щодо усунення причин та умов, які сприяли порушенню вимог антикорупційного законодавства

Під час вжиття заходів представницького характеру у 2019 році прокуратурою пред’явлено позовні вимоги на суму 81 тис. грн. Судами розглянуто та задоволено 2 позови на суму 12 тис. грн. Виконано рішень судів на суму 114 тис. грн. Забезпечено участь прокурора у розгляді 39 справ.

Публічними обвинувачами упродовж 2019 року взято участь у розгляді судами 232-х кримінальних проваджень, з них 3 ˗ відносно неповнолітніх.

З метою організації взаємодії органів державної влади, місцевого самоврядування та правоохоронних органів з питань профілактики правопорушень упродовж 2019 року місцевою прокуратурою проводилися координаційні наради з керівниками правоохоронних органів, у яких брало участь керівництво райдержадміністрації. На нарадах розглядалися питання забезпечення законності, правопорядку, попередження та протидії злочинності і корупції в районі. Крім того, на щотижневих оперативних нарадах голові райдержадміністрації надавалася інформація про стан криміногенної ситуації в районі та роботу Славутського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області.

Для стабілізації криміногенної ситуації правоохоронні органи мобілізували зусилля на проведенні комплексних профілактичних і оперативно-пошукових заходів, здійснювали охорону громадського порядку, у тому числі під час проведення заходів з масовим перебуванням людей.

З метою соціального патронажу осіб, звільнених з місць відбування покарань, при райдержадміністрації функціонує спостережна комісія. Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 12.03.2019                № 56/2019-р оновлено склад цієї комісії. Під час виконання покладених завдань комісія співпрацює зі Славутським міськрайонним відділом філії Державної установи «Центр апробації» у Хмельницькій області та іншими правоохоронними органами.

На обліку в Славутському міськрайонному відділі філії Державної установи «Центр апробації» у Хмельницькій області перебуває 27 осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та осіб, притягнутих до адміністративної відповідальності у вигляді громадських, виправних та суспільно корисних робіт, які проживають на територіях  Крупецької (6), Улашанівської (15), Берездівської (4), Ганнопільської (2) сільських рад. 

Організовано громадський контроль за поведінкою цих осіб, з ними проводиться індивідуально-профілактична робота для недопущення скоєння рецидивних злочинів та правопорушень. Таким особам надається допомога соціально-побутового характеру. Однак, троє осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, ухиляються від відбування покарання. Зазначені особи оголошені в розшук. Правоохоронними органами вживаються заходи щодо встановлення їх місця перебування.

Незважаючи на те, що виконавчі комітети сільських рад району визначили та затвердили види суспільно-корисних робіт та переліки об’єктів, на яких відбувають покарання особи, засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та особи, які скоїли адміністративні правопорушення, залишається невирішеним питання оплати таких робіт. Для врегулювання цієї проблеми органи місцевого самоврядування повинні передбачити у бюджетах сільських рад на 2020 рік відповідні видатки на зазначені цілі.

Слід зазначити, що в районі проводиться значна робота з питань забезпечення законності та правопорядку, додержання конституційних прав громадян, однак необхідно активізувати взаємодію сільських рад з районною державною адміністрацією, правоохоронними органами в частині профілактики правопорушень та вчасного інформування про виконання розпорядчих документів.

З доповіддю про стан здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади виконавчими комітетами сільських рад у 2019 році виступив заступник голови районної державної адміністрації Петро Притуляк, який відзначив, що організація контролю за здійсненням виконкомами сільських рад делегованих повноважень органів виконавчої влади є однією з важливих функцій районної державної адміністрації, від систематичності й ефективності виконання якої залежить вирішення питань соціального, економічного та культурного розвитку району та проаналізував стан реалізації у 2019 році виконкомами сільських рад вимог статей 27-36, 38 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» в частині делегованих їм повноважень органів виконавчої влади.

На завершення засідання колегією райдержадміністрації заслухано питання «Про стан виконавської дисципліни в районній державній адміністрації у другому півріччі 2019 року та заходи щодо її покращення», про що інформувала начальник загального відділу апарату райдержадміністрації Світлана Рощук.

 

Альбом: Засідання колегії райдержадміністрації
Альбом: Засідання колегії райдержадміністрації
Альбом: Засідання колегії райдержадміністрації
Альбом: Засідання колегії райдержадміністрації
Альбом: Засідання колегії райдержадміністрації
Альбом: Засідання колегії райдержадміністрації
Альбом: Засідання колегії райдержадміністрації
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/4201 | Переглядів: 290Дата публікації: 16:12 27.02.2020