Засідання районної комісії ТЕБ та НС
Засідання районної комісії ТЕБ та НС

Поділитися новиною:

Засідання районної комісії ТЕБ та НС

Сьогодні під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Мельника проведено засідання районної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

 В ході засідання було заслухано керівників потенційно-небезпечних об’єктів району про стан виконання заходів з дотримання правил техногенної та пожежної безпеки, створення та накопичення об’єктових матеріальних резервів. Перед присутніми виступили: представник ТОВ «НВК «Екофарм» Чижик Віктор Васильович та представник Берездвіського відділення ТОВ «Рихальський завод сухого молока» Федун Сергій Алімович. 

Обговоривши дане питання членами комісії було прийнято рішення:

1. Інформацію з зазначеного питання взяти до відома.

2. Рекомендувати керівникам потенційно-небезпечних об’єктів:

2.1. забезпечити впровадження автоматизованих системам раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення на об’єктах підвищеної небезпеки;

2.2. переглянути на об’єктах всі чинники небезпеки, які становлять реальну загрозу виникнення надзвичайної ситуації та розглянути можливість переходу на більш безпечні (альтернативні) речовини, що використовуються в виробничих процесах;

2.3. вживати заходів щодо створення та поповнення об’єктових матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на підвідомчих об’єктах.

Другим питанням порядку денного засідання було розглянуто стан готовності органів влади та місцевого самоврядування до пропуску льодоходу та весняної повені у 2020 році. Перед присутніми виступили головний інспектор Славутського районного сектору Головного управління Державної Служби надзвичайних ситуацій Столяр Дмитро Вікторович та Хацюк Юрій Платонович Юрію Платонович, інженер-гідротехнік служби суббасейну річки Прип’ять. 

Було зазначено, що на території Славутського району знаходиться 52 водних об’єкти (ставки) із розташованими на них 35 гідротехнічними спорудами. Через територію Славутського району протікає 7 річок.

В прогнозовану зону можливого підтоплення попадає 97 житлових будинків в 9 населених пунктах:

по течії річки Горинь – села Полянь, Колом'є, Комарівка, Стригани;

по течії річки Цвітоха – Цвітоха, Кам’янка;

по течії річки Корчик – Хоровець, Пашуки, Печиводи.

Загальна площа підтоплень населених пунктів становить 0,61 км2.

Протягом останніх років випадків підтоплень населених пунктів району не було, однак питанню безпечного пропуску льодоходу та весняної повені слід приділити належну увагу.

В період з 10 по 20 лютого було проведено огляд Cлавутської РДА та гідротехнічних споруд району щодо стану готовності до безаварійного пропуску весняного льодоходу, повені та  паводків у 2020 році.

Після обговорення даного питання було прийнято рішення:

1. Інформацію з зазначеного питання взяти до відома.

2. Рекомендувати сільським головам:

2.1. Забезпечити виконання Плану дій органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені та паводків на території Славутського району у 2020 році.

2.2. Проводити щоденне спостереження за рівнем води на водних об’єктах району та забезпечити оперативне інформування райдержадміністрації про виникнення надзвичайних ситуацій пов’язаних з пропуском льодоходу, весняною повінню, дощовими паводками та іншими надзвичайними ситуаціями.

3. Сектору з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації, районному сектору ГУ ДСНС України в Хмельницькій області та керівникам районних спеціалізованих служб:  

3.1. Створити оперативні (мобільні) групи для безперебійного керівництва роботами з безпечного пропуску льодоходу, паводку і повені, у разі при необхідності передбачити цілодобове чергування відповідних працівників. 

3.2. Визначити у складі місцевого матеріального резерву необхідний запас паливно-мастильних, будівельних матеріалів, мішків, тощо необхідних для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій пов’язаних з пропуском льодоходу, повінню та паводками.

4. Рекомендувати службі суббасейну річки Прип’ять: 

4.1. Забезпечити вчасне доведення попереджень і оповіщень про можливу загрозу під час пропуску льодоходу, паводку і повені та їх орієнтовні масштаби до райдержадміністрації, РС ГУ ДСНС в Хмельницькій області та сільських голів.

4.2. Забезпечити утримання в належному стані гідрометричних споруд, приладів, пристроїв та обладнання на водомірних постах для здійснення гідрологічних спостережень під час пропуску льодоходу, паводку та повені.

5. Рекомендувати районному сектору ГУ ДСНС в області:

5.1. Провести обстеження наявних плавзасобів, обладнання та техніки та забезпечити їх готовність для залучення до дій в умовах льодоходу, повені та паводків.

5.2. До 29 лютого поточного року провести навчання з відпрацюванням практичних дій в разі проходження льодоходу, весняної повені та паводків на території району.

6.Рекомендувати Управлінню Держпродспоживслужби в Славутському районі:

6.1. Під час можливого підтоплення посилити контроль за санітарно – епідеміологічною обстановкою населених пунктів і територій та після спаду води в них.

6.2. Забезпечити необхідні запаси реагентів, знезаражуючих засобів та реактивів для очищення, знезараження питної води та проведення посиленого відомчого контролю та державного санітарного нагляду за якістю питної води та санітарно – епідеміологічною обстановкою в умовах проходження льодоходу, повені та паводків.

Далі учасники заходу розглянули питання: про захист населених пунктів, об᾽єктів та сільгоспугідь від підтоплень, виконання заходів щодо захисту територій від шкідливої дії вод. Перед присутными виступив старший інспектор сектору з питань цивільного захисту населення Михайло Лозінський.

Зокрема, він зазначив, що протягом травня минулого року в області випала трьохмісячна норма опадів, в результаті чого було підтоплено – 126 домогосподарств в 12 районах. Постраждало близько 1,5 тис. га. посівів, що нанесло 41,5 млн. грн. збитків сільськогосподарським підприємствам. Пошкоджено (підмито, замулено) - 243 км місцевих доріг, крім того в Городоцькому районі утворилось 2 провалля на узбіччі дороги. Через небезпеку пошкодження газової труби від газопостачання було відключено 140 абонентів в двох населених пунктах Дунаєвецького району.

Наш район теж не застрахований від подібних явищ. Були незначні підтоплення житлових будинків в селах Крупець та Старий Кривин, і то через недбалість їх господарів.

Для того, щоб не трапилося подібного, потрібно провести огляди населених пунктів, вияснити звідки і в які місця збирається дощова вода,  визначити зони можливих підтоплень. Вжити заходи щодо розчищення, оновлення та облаштування нових стічних канав для відводу води з населених пунктів. Розчистити підмостові отвори, дренажні труби під заїздами у двори, перевірити фізичний стан дамб на ставках та, при потребі, вжити заходи щодо їх укріплення. Усе це можна зробити під час місячника весняного благоустрою.

І потрібно мати на готові відповідну техніку та матеріальні ресурси, розробити плани залучення техніки приватних осіб та підприємств до виконання робіт із запобігання підтопленням.

Після обговорення було прийнято рішення:

1.Рекомендувати сільським головам:

1.1. Провести обстеження населених пунктів, визначити зони можливих підтоплень та  причини, які можуть до цього привести.

  1.2. Вжити заходи щодо розчищення, оновлення та облаштування нових стічних канав для відводу води з населених пунктів. Розчистити підмостові отвори, дренажні труби під заїздами у двори.

  1.3. Розчистити підмостові отвори, дренажні труби під заїздами у двори, перевірити фізичний стан дамб на ставках та, при потребі, вжити заходи щодо їх укріплення.

  1.4. Визначити заходи щодо залучення техніки та матеріальних засобів до проведення робіт із запобігання підтопленням населених пунктів

  2. Філії «Славутський райавтодор» здійснити заходи щодо запобігання негативному впливу підтоплень на дорогах загального користування.

  3. Про виконану роботу інформувати райдержадміністрацію до 1 травня 2020 року.

Далі учасники заходу розглянули питання про визначення місць масового відпочинку людей на водних об’єктах району та прийняли  рішення:

1. Рекомендувати сільським головам визначити своїми рішеннями місця масового відпочинку людей на водних об’єктах на підвідомчих територіях та надати їх перелік до райдержадміністрації в строк до 15 березня 2020 року.

2. Сектору з питань цивільного захисту населення забезпечити облік місць масового відпочинку людей на водних об’єктах згідно вимог чинного законодавства, в разі їх визначення органами місцевого самоврядування району.

Насамкінець було розглянуто питанняя про стан травматизму невиробничого характеру в районі за 2019 рік.

Так, у минулому році по району трапилося 764 нещасних випадки невиробничого характеру, практично як і у 2018 році. При цьому 240 випадків невиробничого травматизму трапилося з дітьми.

 Найбільший відсоток у структурі нещасних випадків невиробничого характеру складають падіння (56,9%), а також нещасні випадки внаслідок дії інших не уточнених факторів (18%).

Варто зазначити, що у 2019 році кількість нещасних випадків зі смертельним наслідком по району склала 29, у 2018 – 30. Так, у 2019 році мали місце 1 летальний випадок спричинених дією вогню, диму та полум’я, 6 випадків самогубств, 3 випадки ушкодження з невизначеними намірами 4 – внаслідок ДТП.

Що стосується травмування дітей до 14 років: маємо зростання травматизму по усіх парамнетрах. Падінь – більше на 35,  травми з неуточненими намірами – більше на 17, і чого не було у минулому році – 3 випадки нападу з метою нанесення ушкодження.

Після обговорення було прийнято рішення:

1.Інформацію з зазначеного питання взяти до відома.

2. Забезпечити виконання в районі Плану першочергових заходів з профілактики травматизму невиробничого характеру у Хмельницькій області у 2020 році (План буде надіслано разом з протоколом засідання).  

 

Альбом: Засідання комісії ТЕБ та НС
Альбом: Засідання комісії ТЕБ та НС
Альбом: Засідання комісії ТЕБ та НС
Альбом: Засідання комісії ТЕБ та НС
Альбом: Засідання комісії ТЕБ та НС
Альбом: Засідання комісії ТЕБ та НС
Альбом: Засідання комісії ТЕБ та НС
Альбом: Засідання комісії ТЕБ та НС
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/4187 | Переглядів: 288Дата публікації: 15:11 21.02.2020