Шепетівська місцева прокуратура інформує
Шепетівська місцева прокуратура інформує

Поділитися новиною:

Шепетівська місцева прокуратура інформує

Інформація щодо результатів діяльності Шепетівської місцевої прокуратури з місцем дислокації у м. Славута за 2019 рік

У 2019 році правоохоронними органами Славутського району та міста Славута, зокрема, Шепетівською місцевою прокуратурою з місцем дислокації у  м. Славута, проведена вагома робота з попередження, виявлення, розкриття, розслідування кримінальних правопорушень на території міста і району, стабілізації криміногенної ситуації в населених пунктах і зміцнення законності. Також, вжито ряд заходів, спрямованих на захист прав і свобод громадян та інтересів держави. 

Слід констатувати, що рівень злочинності на 10 тис. населення в місті становить 66 злочинів (проти 79 по області).

Упродовж 2019 року скоєно 2 особливо тяжких злочини як і у 2018 році.

Зменшено кількість тяжких злочинів на 15,9%, злочинів середньої тяжкості на 15,2 %, злочинів невеликої тяжкості на 4,3%.

Спостерігається зменшення кількості злочинів проти життя і здоров’я на 18,8%, злочинів проти власності на 14%, у тому числі крадіжки на 10,7% (квартирні крадіжки на 29,4%), грабежі на 33,3%, шахрайства на 36,4%, привласнення та розтрата на 60%, злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту на 55,6%.

Вдалося запобігти вчиненню злочинів проти статевої свободи та недоторканності, грубого порушення законодавства про працю.

Зменшилась на 100% кількість хуліганств.

На 40% зменшилась кількість злочинів, вчинених неповнолітніми.

Завдяки належно скоординованій роботі правоохоронних органів у 2019 році на території міста виявлено 17 злочинів за фактами незаконного обігу наркотичних засобів, що на 13,3% більше, ніж у 2018 році. Крім того, на 25% більше виявлено злочинів у сфері службової діяльності.

Не дивлячись на наявні позитивні досягнення, залишається низка проблемних питань.

В 2019 році вчинено 2 вимагання (у минулому році, вчинення злочинів даного виду не допущено).

На 37% збільшилась кількість злочинів, вчинених особами у стані алкогольного сп’яніння та на 36,2% – особами, які раніше вчиняли злочини.

Прокурорами прокуратури здійснювалося процесуальне керівництво у 1135 кримінальних провадженнях. Залишок кримінальних проваджень на кінець 2019 року становив 416.

За вказаний період часу, 201 особі повідомлено про підозру у вчиненні злочинів. Процесуальними прокурорами надано 169 письмових вказівок слідчим, скасовано 6 незаконних постанов про закриття кримінальних проваджень, направлено до суду 31 клопотання про застосування запобіжних заходів, з яких 16 – тримання під вартою, 5 – домашнього арешту та 10 – особистого зобов’язання.

До суду скеровано 196 обвинувальних актів, у тому числі з угодами про примирення – 2 та 1 клопотання про застосування примусових заходів виховного характеру.

Упродовж 2019 року прокурори місцевої прокуратури з місцем дислокації у м. Славута прийняли участь у розгляді Славутським міськрайонним судом Хмельницької області 54 справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. За результатами судового розгляду протоколів, у вказаній сфері, до відповідальності притягнуто 43 особи, на яких накладено стягнення у виді штрафу.

Також, місцевою прокуратурою внесено 3 подання щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню вимог антикорупційного законодавства, які розглянуто та задоволено.

Під час вжиття заходів представницького характеру у 2019 році прокуратурою пред’явлено позовних вимог на суму 81 тис. грн. Судами розглянуто та задоволено 2 позови на суму 12 тис. грн. Забезпечено участь прокурора у розгляді 39 справ. Реально виконано рішень судів на 114 тис.грн.

Публічними обвинувачами упродовж 2019 року прийнято участь у розгляді судами 232 кримінальних проваджень, з яких 3 – щодо неповнолітніх.

У 2019 році, при здійсненні нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, місцевою прокуратурою з місцем дислокації у м. Славута внесено 10 документів прокурорського реагування, за результатами розгляду яких вжито заходів щодо усунення порушень, та до дисциплінарної відповідальності притягнуто 3 посадові особи.

При здійсненні нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів впливу за адмінправопорушення, місцевою прокуратурою внесено 2 документи прокурорського реагування, які розглянуті та задоволені, із вжиттям заходів щодо усунення порушень.

Упродовж 2019 року на розгляд надійшло 143 звернення, 58 з яких вирішено, 81 – направлено за належністю.

Упродовж 2019 року місцевою прокуратурою направлено 11 інформацій в органи влади. Здійснено 112 виступів у ЗМІ, з яких: 21 – у друкованих, 91 у мережі Інтернет.

 

Керівник Шепетівської

місцевої прокуратури                                                                                  І. Комар

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/4180 | Переглядів: 171Дата публікації: 17:09 18.02.2020