Щоб не втратити субсидію: повідомляємо про всі зміни
Щоб не втратити субсидію: повідомляємо про всі зміни

Поділитися новиною:

Щоб не втратити субсидію: повідомляємо про всі зміни

Управління соціального захисту населення Славутської райдержадміністрації в черговий раз нагадує, що у разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії, її одержувачі зобов’язані протягом місяця повідомити органи соціального захисту населення. Такими обставинами, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії є зміни:

у складі зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарства (орендар, внутрішньо переміщена особа - членів домогосподарства, які фактично проживають в житловому приміщенні (будинку), їх соціального статусу;

у складі сім’ї члена домогосподарства;

переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;

переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;

управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання;

набуття будь-ким із складу домогосподарства або членами сім’ї особи із складу домогосподарства права власності на транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда і причепа);

здійснення купівлі або набуття іншим законним способом будь-ким із складу домогосподарства або членами сім’ї особи із складу домогосподарства права власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплати (одноразово) будь-яких послуг (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг) на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. гривень.

В разі виявлення надання недостовірних даних, несвоєчасного повідомлення про обставини, що вплинули на суму призначених субсидій управлінням соціального захисту населення дія призначеної субсидії припиняється та проводиться перерахунок наданої субсидії за попередні періоди її одержання. Зазначені суми повертаються субсидіантом до бюджету добровільно або стягуються в судовому порядку. 

Разом з тим, в зв’язку з чисельними зверненнями одержувачів субсидії щодо розмірів призначеної субсидії роз’яснюємо, що відповідно до пункту 92 постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» у разі зміни розміру цін і тарифів на житлово-комунальні послуги здійснюється перерахунок житлової субсидії в межах установленого строку її призначення.

Так, протягом опалювального сезону 2019-2020 р. в зв’язку зі зміною ціни на послугу з газопостачання проводились відповідні перерахунки в жовтні, листопаді та грудні 2019 року, оскільки ціна на послугу з газопостачання становила відповідно в жовтні - 6,1583 грн., листопаді - 6,9286 грн., грудні 2019 року - 6,1632 грн. за 1 куб. м.   Нарахування житлової субсидії в січні 2020 року проводилось виходячи з ціни на газ 6,9139 грн.

Разом з тим інформуємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року акціонерним товариством «НАК «Нафтогаз України» була розрахована нова ціна на природний газ з 1 січня 2020 року – 5,8685 грн. (без врахування тарифу на доставку природного газу).  В зв’язку з цими змінами в лютому 2020 року буде проведено перерахунок житлової субсидії, призначеної  за січень 2020 року.      

 

 

Начальник управління

соціального захисту населення

Славутської райдержадміністрації                                                                   Мар’яна Гринько

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/4167 | Переглядів: 218Дата публікації: 15:34 10.02.2020