Зростає захворюваність на грип та гострі респіраторні інфекції
Зростає захворюваність на грип та гострі респіраторні інфекції

Поділитися новиною:

Зростає захворюваність на грип та гострі респіраторні інфекції

За четвертий тиждень року захворюваність на грип та ГРІ в місті та районі почала стрімко зростати. Особливо високі темпи зростання захворюваності спостерігаються останнім часом серед школярів та дорослого населення.

Передаються ці захворювання не тільки повітряно-крапельним шляхом, а і контактним (через руки, коли ми торкаємося рота, носа, очей).

  Грип розпочинається гостро: висока температура тіла, головний біль, біль і ломота у м’язах, великих суглобах і попереку, слабкість. Можуть бути нудота і блювання, пов’язані з інтоксикацією організму. У хворих закладає ніс, з’являється сухий кашель, біль у горлі, нежить, кон’юктивіт, сльозотеча. Артеріальний тиск має тенденцію до зниження. На фоні грипу виникають різноманітні ускладнення: бронхіт, пневмонія, набряк легень і мозку, гайморит, отит, фронтит. Рідше захворювання призводить до міокардиту, менінгіту, енцефаліту, трапляється інфекційно-токсичний шок. Захворювання на грип призводить також до загострення супутніх хронічних хвороб.

Для більшості абсолютно здорових людей грип не є важким захворюванням. Небезпечний він для людей із груп ризику. Перш за все, це люди з важкими супутніми захворюваннями, такими як цукровий діабет, серцева недостатність, хронічні захворювання легень, хронічні захворювання печінки та нирок, бронхіальна астма, туберкульоз та інші. До групи ризику відносяться також діти 6-59 місяців життя, діти та персонал загальноосвітніх закладів, особи віком понад 60 років, особи, що перебувають у закладах тривалого догляду, персонал медичних закладів, вагітні, робітники сфери послуг, торгівлі, транспорту.

Найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу є щорічна вакцинація у передепідемічний період. Серед інших профілактичних заходів рекомендується:

  • уникати місць скупчення людей;
  • повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми;
  • часто мити руки та користуватися лише одноразовими рушниками;
  • частіше гуляти на свіжому повітрі;
  • регулярно провітрювати приміщення.

Для запобігання розповсюдження інфекції – маску потрібно одягати на хворого. Маска, надіта на здорову людину, не затримує віруси, але запобігає випадковому контакту рук людини з ротом, носом, очима, знижуючи ризик контактного шляху передачі.

При появі перших ознак захворювання необхідно звернутися до свого сімейного лікаря.   

 

 

Лікар-епідеміолог КП «Славутський центр ПМСД»                            Косячова Л.І.

 

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/4144 | Переглядів: 162Дата публікації: 15:20 29.01.2020