Засідання колегії райдержадміністрації
Засідання колегії райдержадміністрації

Поділитися новиною:

Засідання колегії райдержадміністрації

26 грудня відбулося закрите засідання колегії районної державної адміністрації, яке провів голова райдержадміністрації Богдан Маршук.

Згідно із порядком денним першим звучало питання «Про підсумки реалізації в районі загальнонаціонального правопросвітницького проєкту «Я маю право» у 2019 році». По даному питанню присутніх поінформував керівник апарату районної державної адміністрації Ігор Крутенчук.

Доповідач зазначив: що Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 року було запроваджено правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», основною метою якого є формування правової культури та правової свідомості у суспільстві, підвищення рівня знань громадян щодо гарантованих їм Конституцією та законами України прав у різних сферах життя та навчання громадян знати, реалізовувати та захищати свої права.

На виконання розпорядження голови Хмельницької обласної державної адміністрації від 17 січня 2018 року № 112/2018-р «Про план обласних заходів на 2018 рік з реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» розпорядженням голови райдержадміністрації від 15 лютого 2018 року № 81/2018-р затверджено відповідний план районних заходів.

Актуальними проблемами для проведення інформаційно-просвітницьких заходів серед населення району залишаються питання соціального забезпечення, реалізації спадкових прав, реалізації та захисту прав на землю, прав дітей.

У рамках проєкту бібліотечними закладами району проведено наступні інформаційно-просвітницькі заходи: зустрічі клубу «Закон і час», правові сходинки, години спілкування, правові лабіринти, книжкові виставки інформаційні години, уроки громадянства, інформаційні калейдоскопи, години правового виховання, квести-вікторини на правову тематику. Загалом у 2019 році закладами культури проведено 54 заходи правопроосвітницького спрямування.

Працівниками центральної районної бібліотеки розроблені інформаційні повідомлення «Права дитини у нашій державі», «Юридичні консультації засобами інтернет», пам’ятку читача «Підліткам про право і закон».

Крім того, Славутська центральна районна бібліотека долучилась до огляду-конкурсу на кращий інформаційний куточок правопросвітницького проєкту «Я маю право!». У холі бібліотеки оформлено виставку-інсталяцію правових матеріалів «Я - громадянин». Експозиційні матеріали розміщені за трьома розділами: «Символи незалежної держави», «Закони – розум країни», «Людина – найцінніший скарб».

Відділом освіти, культури, молоді та спорту Славутської районної державної адміністрації у рамках проєкту реалізовано заходи з метою підвищення рівня правової свідомості учнівської молоді,  їхньої спроможності відстоювати свої права

У закладах загальної середньої освіти району вчителями правознавства ознайомлено учнів з ключовими меседжами проєкту «Права людини». Основними темами проведених серед учнівської молоді бесід були: «Булінг – мовчати не треба», «Твої права – твій надійний захист»», «Домашнє насильство. Попередження домашнього насильства», «Закон. Права та обов’язки», «Міністерство юстиції – мій партнер у захисті прав!».

У закладах освіти проводилися різні семінари, книжкові виставки, вікторини, тренінги, виховні години, гри-мандрівки, «круглі столи», диспути, правові лекторії, всеобучі на правову тематику. Усього в закладах освіти району  проведено 71 правоосвітній захід. Слід зазначити, що до участі у заходах  долучалась не лише учні, але й їх батьки.  

Відділом освіти, культури, молоді та спорту райдержадміністрації організовано і проведено Всеукраїнський урок «Права людини», присвячений  Загальній декларації прав людини, у рамках якого висвітлено питання міжнародно-правових стандартів у сфері захисту прав людини, поняття і сутності прав людини, основних механізмів їх захисту. На загальних батьківських зборах проведено виступ на тему: «16 днів проти насильства», під час якого батьків ознайомлено з ухваленим Верховною Радою України Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», зі статистичними даними щодо потерпілих від домашнього насильства, роз’яснено про форми насильства, його прояви та про запроваджені у новому законі запобіжні, захисні та каральні кримінально-правові механізми для боротьби з різними формами насильства стосовно жінок та дітей.

Службою у справах дітей райдержадміністрації протягом 2019 року з метою профілактики правопорушень та злочинів серед неповнолітніх, попередження дитячої бездоглядності та безпритульності, попередження насильства проведено 34 цільові рейди на території Славутського району. Розроблено та розповсюджено в навчальних закладах району ряд буклетів на теми: «Я маю право», «Закон і ти», «Скажи ні насильству в сім’ї», «Стоп боулінг»».

Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації проводиться роз’яснювальна робота з питань соціального забезпечення безпосередньо під час виїздів працівників управління та виїздів «мобільного соціального офісу» у населені пункти району. Протягом 2019 року здійснено 27 виїзних прийомів та виїздів «мобільного соціального офісу», під час яких надано консультації та відповідні роз’яснення для 70 осіб.

Протягом поточного року проведено 75 правопросвітницьких заходів з працівниками сільських рад, територіальних громад, установ та організацій міста Славути та Славутського району, учнями загальноосвітніх навчальних закладів з питань надання безоплатної правової допомоги та роз’яснень  чинного законодавства.

Працівниками райдержадміністрації здійснюється консультування громадян через районну правову громадську приймальню з надання безоплатної первинної правової допомоги згідно із затвердженим графіком.  Протягом поточного року надано 125 консультацій та роз’яснень з питань спадкового та земельного права, державної реєстрації речових прав, надання соціальної допомоги, страхування життя, державної підтримки фермерського господарства тощо.

Правопросвітницькі заходи та роз’яснювальні матеріали з правової тематики висвітлювались на офіційному сайті райдержадміністрації, сторінках газет «Трудівник Полісся», «Пульс» та по місцевому телебаченню ТРК «Контакт-Славута»

Про стан дотримання свободи слова в районі інформувала присутніх начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату адміністрації Мазурець Ольга Вікторівна.

Зокрема, вона зазначила, що  у сучасних умовах органи державної влади та органи місцевого самоврядування, здійснюючи свою діяльність на принципах відкритості і прозорості, активно співпрацюють із засобами масової інформації, які є основним джерелом інформування громадськості.

У районі у повній мірі забезпечується реалізація державної інформаційної політики та недопущення проявів порушень дестабілізації суспільно-політичної ситуації. Конструктивний діалог між громадою і владою налагоджений на районному рівні. До усіх соціально-важливих процесів мають можливість та успішно долучаються представники різних сфер Славутчини, члени громадських організацій, депутати місцевих рад та активісти територіальних громад.

Відповідно до Закону України «Про інформацію» право на свободу інформації забезпечується обов'язком державних органів інформувати жителів про свою діяльність та прийняті рішення, створенням у державних органах спеціальних інформаційних служб або систем, які забезпечують доступ до інформації, вільним доступом суб'єктів інформаційних відносин до статистичних даних, архівних, бібліотечних і музейних фондів, здійсненням державного контролю за дотриманням законодавства про інформацію тощо. Крім того, громадяни для отримання необхідної їм інформації користуються нормами Закону України  «Про доступ до публічної інформації». Так, протягом   11 місяців 2019  року до районної державної адміністрації у формі інформаційних запитів звернувся 31 громадянин, яким у встановлені терміни надано обґрунтовані відповіді.

Обмін інформацією з громадянами також здійснюється шляхом реагування на їхні звернення. У рамках Закону України «Про звернення громадян» забезпечено право жителів району звернутися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, заявами або клопотаннями щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів. Так, до райдержадміністрації впродовж 11 місяців поточного року надійшло 172 письмових звернення (з них 4 колективних) та 34 усних, на які були своєчасно надано відповіді про результати розгляду. 

Виконавча влада району всебічно інформує жителів про свою діяльність  через власний офіційний сайт, який містить низку розділів, де оперативно оновлюється корисна для жителів району інформація. Щоденно на головній сторінці розміщується інформація, віднесена до розділу «Новини», з якої можна довідатись про головні події, що відбулись на теренах району. Рубрика «Прогнозовані події» заздалегідь інформує про події, що відбудуться протягом тижня. До послуг відвідувачів сайту нормативна база: рішення (проєкти рішень), розпорядчі документи. Через сайт здійснюється консультування з громадськістю з тих чи інших питань.

На території району зареєстровано 2 дру­кованих видання: міськрайонна газета «Трудівник Полісся» Сьогодні» та регіональний тижневик «Пульс» (приватне видання, засновник ЗАТ «Об’єднання «Прогрес»). Місцевий ефірний простір належить телерадіокомпанії «Контакт-Славута» (засновник ЗАТ «Об’єднання «Прогрес»). 

З метою коригування діяльності, своєчасного публічного реагування на критичні виступи у засобах масової інформації проводиться щоденний моніторинг усіх електронних і друкованих засобів масової інформації району.

Діяльність засобів масової інформації на теренах району здійснюється у правовому полі та відповідає вимогам часу. Порушень норм законодавства України з надання відповідей на журналістські запити та забезпечення свободи слова у професійній діяльності район­них засобів масової інформації не зафіксовано. Також відсутні випадки оскарження про ненадання інформації на журналістські запити.  

З метою покращення комунікації між органами влади і громадськістю, налагодження суспільного діалогу, вирішення соціально-економічних проблем населених пунктів району проводяться систематичні зустрічі голови, заступників голови районної державної адміністрації з жителями району, територіальними громадами безпосередньо у населених пунктах та на підприємствах району. Також керівництвом райдержадміністрації в населених пунктах проводяться виїзні прийоми, у ході яких посадовці реагують на звернення громадян, надають конкретні відповіді на запитання, роз’яснюють норми чинного законодавства.

Питання дотримання свободи слова, співпраці із засобами масової інфор­мації перебувають на постійному контролі керівництва рай­держадміністрації.

З планом роботи районної державної адміністрації на І квартал 2020 року та  планом роботи на 2020 рік ознайомив присутніх керівник апарату райдержадміністрації Ігор Крутенчук.

Завершив засідання та підвів підсумки колегії голова районної державної адміністрації Богдан Маршук. По всіх розглянутих питаннях колегією райдержадміністрації прийнято відповідні рішення.

 

Альбом: колегія 26.12.2019
Альбом: колегія 26.12.2019
Альбом: колегія 26.12.2019
Альбом: колегія 26.12.2019
Альбом: колегія 26.12.2019
Альбом: колегія 26.12.2019
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/4075 | Переглядів: 222Дата публікації: 15:13 26.12.2019