Кір не покидає славутчан
Кір не покидає славутчан

Поділитися новиною:

Кір не покидає славутчан

Після невеличкої перерви в місті Славута знову почали реєструватися випадки захворювання на кір. Всього за поточний період 2019 року зареєстровано 134 випадки. По місту – 87, по селу – 47. Дітей захворіло – 58, дорослих – 76.

Загроза поширення кору серед населення міста та району існує до цього часу. Відсоток охоплення щепленнями проти кору дітей за 11 місяців 2019 року становить 88,6%. Залишаються не щепленими 197 дітей через відмову батьків.

         Кір – є захворюванням, яким в сучасному світі можна не хворіти і, тим більше, не помирати від нього. А в Україні вже 41 людина померла від цього захворювання.

         Всі умови для припинення циркуляції вірусу кору в нас є: це надійні діагностичні тести для виявлення цієї інфекції, існуючі вакцини та стратегії імунізації ефективні та безпечні. Треба лише подолати свій безпідставний страх і зробити своєчасно щеплення. Але щеплення мають зробити всі, інакше вірус не подолати.

         Лікування від кору не існує. Це захворювання можна лише попередити.

         Згідно національного календаря профілактичних щеплень дитина повинна отримати 2 щеплення проти кору у віці 1 рік та 6 років. У віці старшому за 6 років, якщо щеплення не зроблені раніше, проводяться 2 щеплення з мінімальним інтервалом в 1 місяць.

         Особам, які контактували з хворим на кір, щеплення проводяться за епідпоказами без обмеження віку, за умови відсутності у них 2-х щеплень проти кору.

         На даний час в лікувально-профілактичних закладах КП «Славутський центр ПМСД» достатньо вакцини для проведення щеплень. Вакцина «Пріорикс», виробництва Бельгія, забезпечує щеплення проти трьох інфекцій: кір, епідемічний паротит, краснуха. Для отримання щеплень необхідно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

 

Лікар-епідеміолог

КП «Славутський центр ПМСД»                              Косячова Л.І.

 

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/4065 | Переглядів: 174Дата публікації: 08:19 23.12.2019