Проведено огляд на краще забезпечення збереженості документів НАФ та стану діловодства в закладах освіти
Проведено огляд на краще забезпечення збереженості документів НАФ
та стану діловодства в закладах освіти

Поділитися новиною:

Проведено огляд на краще забезпечення збереженості документів НАФ та стану діловодства в закладах освіти

З метою перевірки роботи архівних підрозділів щодо збереження документів Національного архівного фонду (НАФ) та сприяння його поповненню, відповідно до спільного наказу Державного архіву Хмельницької області та Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації від 21 лютого 2018 року № 11/63-од «Про створення організаційного комітету з проведення огляду на краще забезпечення збереження документів Національного архівного фонду (далі - НАФ) та стану діловодства в закладах освіти і науки Хмельницької області» у 2018-2019 роках в навчальних закладах Славутького району та м. Славути був проведений огляд.

У огляді взяли участь 28 навчальих закладів освіти Славутського району та 9 навчальних закладів освіти міста Славути, а також управління освіти Славутської міської ради, відділ освіти, молоді та спорту Славутської райдержадміністрації, комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр Славутської міської ради».
Проведення огляду розпочалося із проведення опитувань (перевірок) роботи архівних підрозділів установ та закладів освіти, надання архівним відділом райдержадміністрації методичної допомоги, консультацій по організації роботи архівних підрозділів та експертних комісій. 

Встановлено, що всі навчальні заклади мають індивідуальні номенклатури справ, положення про ЕК та положення про АП, які були погоджені у 2014-2019 роках з ЕПК ДАХмО. Описи справ постійного зберігання навчальні заклади розпочали робити у 2019 році, робота з цього питання триває.

Експертно-перевірною комісією Держархіву у 2018-2019 роках у навчальних закладах Славутського району та міста Славути погоджено та схвалено 89 од.зб. архівних документів постійного зберігання та 303 од.зб. документів з кадрових питань (особового складу), погоджено 1 інструкцію з діловодства, 19 положення про експертні комісії та архівні підрозділи, 15 номенклатур справ та укладено 3 історичні довідки. 

Хотілося б відмітити роботу по організації діловодства та архівної справи в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 4 м. Славути, Берездівського ліцею Берездівської сільської ради Славутського району, всіх навчальних закладів Ганнопільської ОТГ.     

Цінність проведеного огляду в тому, що він привернув увагу до роботи діловодів та архівістів, дав змогу оцінити важливість їхньої праці не лише в історичному аспекті, а й в соціальному. Адже від того, як організована їхня робота по забезпеченню збереженості документів НАФ,  залежить матеріальний рівень життя  громадян (наявність в архівах документів, що впливають на розмір виплат і пенсій, оформлення майнових прав знімає соціальну напругу в суспільстві).

Проведення таких оглядів дає можливість ознайомитися з досвідом роботи кращих працівників діловодних служб та архівів, стимулює початківців краще вивчити і виконати свою роботу, виявити і усунути недоліки в роботі, покращити роботу експертних комісій. Результат проведеного огляду – наявність позитивних зрушень в роботі архівних підрозділів установ та закладів освіти. Якщо для працівників з багаторічним досвідом роботи дотримання Правил роботи архівних підрозділів це норма, то для новачків виконання умов огляду це дуже хороших урок.

 

 

Начальник архівного відділу                                                                                             Л.Ткачук

 

 

 

 

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/3895 | Переглядів: 994Дата публікації: 10:27 30.09.2019