В Брюсселі відбулось засідання Спільної робочої групи Україна – НАТО з питань воєнної реформи
В Брюсселі відбулось засідання Спільної робочої групи Україна – НАТО з питань воєнної реформи

Поділитися новиною:

В Брюсселі відбулось засідання Спільної робочої групи Україна – НАТО з питань воєнної реформи

«Ветеранський простір» має стати практичним інструментом реалізації ІІ етапу діяльності Трастового фонду НАТО зі створення системи переходу з військової кар’єри на професійну і цивільну в Україні.

На цьому наголосила Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда під час свого виступу у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, де в середу 25 вересня відбулось засідання Спільної робочої групи Україна – НАТО з питань воєнної реформи.

«Ветеранські простори», які будуть працювати в кожній області, дозволять надавати допомогу за принципом «рівний-рівному», вони стануть «Єдиним вікном» ветеранських послуг, зокрема і щодо освіти, перепідготовки, працевлаштування. Які послуги надаватимуть гостям, які проблеми вирішувати, а які – і це важливо – попереджувати. Це будуть місця по всій країні, де всі свої, де говорять однією мовою і де не повчають, не жаліють, не давлять та не заважають», – зазначила Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

На її переконання запровадження ІІ етапу діяльності Трастового фонду спільно з Міністерством у справах ветеранів допоможе створити цілісну національну систему соціальної адаптації ветеранів та військових, які звільняються зі служби, залучаючи відповідні організації до спільної діяльності в цьому напрямку.

«Це дасть можливість створити спільну платформу взаємодії між державними та недержавними установами, зацікавленими у соціальній адаптації ветеранів та військових, які залишають службу. Платформа має об’єднати державні структури, громадські організації, навчальні заклади та приватний сектор. І все це зможе працювати на єдиній платформі «Ветеранський простір» та де отримувати необхідні послугу та сервіси зможуть не лише самі ветерани та військовослужбовці, але й члени їхніх родин», – заявила під час свого виступу у штаб-квартирі НАТО Оксана Коляда.

Діяльність Трастового фонду, спрямована на те, аби допомогти військовослужбовцям, ветеранам перейти від військової кар’єри до цивільної, повернутись до цивільного життя після війни.

Під час першого етапу роботи Фонду майже 12 тисяч військових та членів їх родин отримали можливість пройти необхідну перепідготовку. Тим часом в Україні вже нараховується більше 380 тисяч учасників бойових дій, тож продовження діяльності фонду в Україні є необхідною.

За словами Міністра реалізація, представленого на засіданні, про екту відбуватиметься у тісній співпраці з Міністерство оборони України.

Джерело 

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/3892 | Переглядів: 269Дата публікації: 11:33 26.09.2019