До відома
До відома

Поділитися новиною:

До відома

У Хмельницькій області щорічно мають місце випадки правця, а цього року зафіксовано випадок дифтерії.

Ці захворювання характеризуються важким перебігом із великою кількістю ускладнень та високою смертністю. Крім того, при цих захворюваннях обмежена кількість методів лікування. Самим дієвим методом попередження цих хвороб є вакцинація. Календарем щеплень, який, до речі, є у всіх розвинених країнах, передбачено щеплення  як дітей, так і дорослих.

Діти отримують щеплення у віці 2 місяців, 4 місяців, 6 місяців, 18 місяців, 6 років, 16 років. У подальшому дорослі отримують  щеплення кожні 10 років без обмеження віку.

Якщо Ви більше 10 років не щеплювались від дифтерії та правця, Ви можете звернутись до своїх сімейних лікарів, які оглянуть Вас і направлять на щеплення. Славутський центр первинної медико-санітарної допомоги має достатню кількість вакцини. Кабінети щеплень є у кожній амбулаторії, працюють з 09.00 до 15.00. Щеплення безкоштовне.

Крім того, доводимо до Вашого відома, що Славутський район є одним із районів України, грунти якого бідні на йод. Відповідно недостатньо йоду і у харчових продуктах, вирощених на цих грунтах.

Доказова медицина визнає, що йододефіцит є головною причиною зниження розумових здібностей та незворотних ушкоджень мозку, яку можна попередити. Брак йоду в організмі перешкоджає дітям успішно розвиватися.

Подолання йододефіциту за допомогою йодованої солі рекомендують ВООЗ, Глобальний альянс з покращення харчування, дитячий Фонд ООН.

Кількість йоду в йодованій солі достатньо, щоб компенсувати природний дефіцит за умови щоденного вживання. Тому йодована сіль повинна обовʼязково використовуватися у харчуванні дітей дитячих навчальних закладів та шкіл.

КП «Славутський Центр ПМСД» рекомендує зобовʼязати шкільні та дошкільні заклади Славутського району при приготуванні їжі використовувати виключно йодовану сіль.   

Головний лікар КП «Славутський Центр ПМСД» О.В. Гаврилюк

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/3835 | Переглядів: 289Дата публікації: 14:12 03.09.2019