Питання добудови третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС продовжують розглядати депутати Рівненщини
Питання добудови третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС продовжують розглядати депутати Рівненщини

Поділитися новиною:

Питання добудови третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС продовжують розглядати депутати Рівненщини

31 серпня цього року на чергову сесію Здолбунівської районної ради Рівненської області були запрошені представники Хмельницької АЕС. Група провідних спеціалістів атомної електростанції на чолі із заступником головного інженера з нових блоків Геннадієм Самосеєм взяла участь в сесійному засіданні і представила до уваги присутніх розгляд відкоригованих матеріалів техніко-економічного обгрунтування та погодження будівництва енергоблоків №3 та 4 ХАЕС.

До відома представників громади була доведена інформація щодо оновленого проекту третього та четвертого мільйонників Хмельницької АЕС, вказано на ряд переваг будівництва в рамках існуючих конструкцій. З 2008 по 2013 роки ХАЕС були виконані ремонтно-відновлювальні роботи, повторні обстеження будівельних конструкцій енергоблоків № 3, 4  будуть виконані в 2019 році та відповідні відомства нададуть експертні висновки.

У липні 2017 року на державному рівні було схвалено нову редакцію ТЕО, а 2019 рік став початком діалогу представників енергокомпанії із громадськістю зони спостереження. Згідно чинного законодавства в лютому цього року Міністерство екології та природних ресурсів розпочало громадські обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля з питань будівництва третього та четвертого енергоблоків ХАЕС. Такі заходи відбулися в ряді обласних центрів, зокрема в Хмельницькому, Рівному, Тернополі, Житомирі, Вінниці, Чернівцях, Луцьку, Києві, Івано-Франківську. Крім того, Міністерством заплановані проведення експертних консультацій із прилеглими до України державами – Білоруссю, Польщею, Австрією в рамках транскордонної оцінки впливу на довкілля.

Саме питання погодження розміщення нової ядерної установки виноситься і на сесії місцевих рад населених пунктів, які розташовані в зоні спостереження Хмельницької АЕС.

Враховуючи весь світовий досвід експлуатації на нових енергоблоках станції, мають бути реалізовані додаткові системи безпеки на виконання вимог нині діючого законодавства, введено шість систем безпеки для запроектних аварій.

Геннадій Самосєй у своєму виступі наголосив, що раніше уже було придбано значну кількість обладнання в українських виробників на третій енергоблок, яке в хорошому стані зберігається на складах енергопідприємства. Це також значна економія коштів і підтримка вітчизняного виробництва.

В разі прийняття Верховною Радою законопроекту про розміщення, проектування та будівництво блоків №3 та №4 ХАЕС до 10% від вартості будівництва буде спрямовано на соціальну інфраструктуру регіону розташування Хмельницької атомної електростанції.

Депутати Здолбунівщини цікавилися роботою потужного енергетичного підприємства, екологічною ситуацією в регіоні, моніторингом радіаційного фону, водними об’єктами, що експлуатуються атомною електростанцією. На всі питання представники ХАЕС надали вичерпні відповіді. Визначилися районні обранці і з переліком об’єктів спеціальної соціальної інфраструктури, які можуть бути профінансовані в разі будівництва нових мільйонників.

По завершенні діалогу питання про погодження розміщення реакторної  установки ВВЕР-1000 енергоблоків 3, 4 Хмельницької АЕС було винесено на голосування місцевих обранців. Проект рішення, взятий за основу для голосування, підтримував нове будівництво, проте частина депутатів утрималася, менша ж кількість проголосувала за розміщення третього та четвертого мільйонників. Однак рішення не набрало переважної більшості голосів і не було ухвалене.

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/3780 | Переглядів: 247Дата публікації: 08:25 02.08.2019