Громадські слухання з питань продовження терміну експлуатації енергоблока №1 відбудуться на Хмельницькій АЕС
Громадські слухання  з питань продовження терміну експлуатації енергоблока №1 відбудуться на Хмельницькій АЕС

Поділитися новиною:

Громадські слухання з питань продовження терміну експлуатації енергоблока №1 відбудуться на Хмельницькій АЕС

З метою залучення громадськості до обговорення питань щодо прийняття рішень, які можуть впливати на стан довкілля, надання можливості вільного доступу до інформації про діяльність органів виконавчої влади, 02 липня 2019 року о 13.00 в палаці культури м. Нетішин відбудуться громадські слухання з питань продовження строку експлуатації (ПСЕ) першого енергоблока ХАЕС.

Громадські слухання проводить Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ)  за участі ДП «НАЕК «Енергоатом».

На виконання вимог Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії» експлуатуюча організація ДП «НАЕК «Енергоатом» надала на розгляд Держатомрегулювання Заяву про внесення змін до ліцензії  серії ЕО №000220 на право здійснення діяльності «експлуатація ядерної установки енергоблоку №1 Хмельницької АЕС» у зв’язку із забезпеченням безпечної довгострокової експлуатації енергоблока №1 Хмельницької АЕС на енергетичних рівнях потужності після досягнення встановленого проектом строку служби.

У Звіті з періодичної переоцінки безпеки (ЗППБ) енергоблока №1 Хмельницької АЕС, який  відповідно до законодавства є обов’язковим додатком до Заяви, експлуатуючою організацією обґрунтовано можливість безпечної довгострокової експлуатації енергоблока.

Держатомрегулюванням  завершена державна експертиза ядерної та радіаційної безпеки матеріалів ЗППБ енергоблока №1 Хмельницької АЕС.

З метою перевірки повноти і достовірності відомостей, що містяться в поданих ДП «НАЕК «Енергоатом» документах, визначення спроможність заявника дотримуватися умов провадження заявленого виду діяльності, встановлених нормами та правилами з ядерної та радіаційної безпеки в період з 27 по 31 травня 2019 року на майданчику Хмельницької АЕС було проведене відповідне  інспекційне обстеження.

У регіоні розташування ХАЕС проведені громадські слухання з питань продовження строку експлуатації першого енергоблока ХАЕС.

З матеріалами щодо ПСЕ Х/1 можна ознайомитися на офіційному веб-сайті ХАЕС за посиланням http://xaec.org.ua/store/pages/ukr/khnppnews/2019-06-07/220.html

Запрошуємо всіх зацікавлених осіб взяти участь в обговоренні питань щодо продовження строку експлуатації першого енергоблока ХАЕС.

Контактні особи: 

Гаврюк Анна Юріївна – завідувач Сектору інформаційно-аналітичного забезпечення та зв’язків з громадськістю Держатомрегулювання, тел. (044) 277-12-02, факс. (044) 254-33-11.

Лиситчук Тетяна Степанівна – начальник відділу роботи з громадськістю і ЗМІ ВП ХАЕС, тел. (03842) 6-37-13, 6-37-90, 6-37-93, 4-05-46.

Місце проведення - м. Нетішин, вул.Шевченка,3, КЗ «Палац культури».

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/3728 | Переглядів: 264Дата публікації: 10:36 27.06.2019