Шановні мешканці району!
Шановні мешканці району!

Поділитися новиною:

Шановні мешканці району!

В розпалі літній відпочинковий період. У пошуках порятунку від спеки значна частина жителів та гостей району вирушають на відпочинок до води, або ж у ліс.

Однак, слід пам’ятати, що перебування на відпочинку біля водних об’єктів та в лісових масивах повинне супроводжуватися дотримання правил безпеки, адже вода та ліс завжди є джерелами підвищеної небезпеки.

А тому, аби приємний літній відпочинок запам’ятався лише приємними спогадами, вкотре звертаємося до Вас, шановні жителі та гості району, з проханням бути обачними та дотримуватися простих правил безпечної поведінки.

Отож, обираючи відпочинок біля води необхідно пам’ятати, що купатися слід лише в дозволених та спеціально облаштованих для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби, а купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при швидкості вітру до 10 м/сек, температурі води — не нижче +18°С, повітря — не нижче +24°С. Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години. Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води. У воді варто знаходитись не більше 15 хвилин, а після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні.

Перед тим, як стрибати у воду, переконайтесь в безпеці дна і достатній глибині водоймища, а пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно. Відпочивати біля води в нетверезому стані категорично забороняється, адже такий відпочинок може мати вкрай негативні наслідки.

Ще однією небезпекою, яку принесла стійка спекотна погода, є встановлення надзвичайно високого рівня пожежної небезпеки. Навіть незначна іскра здатна наробити великого лиха, а тому відпочиваючи у лісі не можна забувати про дотримання правил безпечного поводженням з вогнем. Отож, нагадуємо основні правила поведінки у лісі:

розводити багаття дозволяється лише у спеціально передбачених для цього місцях;

забороняється палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, крім місць, що обладнані для цієї мети;

звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, буд­івельні залишки, побутові та горючі відходи, тощо забороняється;

залишати у непередбачених для цього місцях обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я тощо суворо забороняється.

Після відпочинку у лісі не забувайте прибрати після себе сміття та погасити багаття. А вирушаючи додому переконайтеся, що залишаєте місце Вашого відпочинку прибраним та безпечним для інших відпочиваючих.

Шановні громадяни! Пам’ятайте, що Ваша безпека у Ваших руках! А дотримання простих правил поведінки у лісі та біля води зробить Ваш відпочинок безпечним та незабутнім!   

Сектор з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації

 

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/3683 | Переглядів: 255Дата публікації: 10:06 07.06.2019