День батька в Україні: історія свята
День батька в Україні: історія свята

Поділитися новиною:

День батька в Україні: історія свята

Наші батьки - найближчі до нас люди в усьому світі. Тато і мама - найперші слова, які в більшості ми вимовляємо, коли вчимося розмовляти рідною мовою. Ми намагаємося їх порівнювати, дивимося на них, вивчаємо їх. Вони для нас одночасно і найбільша загадка, і найбільше відкриття. Добре, коли вони є у нас і сумно, коли залишають.

Свято батька, як і День матері, відзначається зараз у багатьох країнах сучасного світу. Дата його святкування на міжнародному рівні, за даними проекту WebPlus.info, в країнах, де особливо шануються сімейні цінності, закріпилася в третю неділю червня. Свято взяло свій початок у 1909 році, і вперше було відзначене у місті Спокан, штату Вашингтон, США. Ініціатором Дня батька виступила жінка - Сонора Смарт, в заміжжі міс Додд.

День батька відзначатиметься в Україні в третю неділю червня. У 2019 році ця дата випадає на середину місяця, 16 червня.

Свято було затверджено в нашій країні з метою створення і розвитку сприятливих умов зі зміцнення інституту сім'ї як основи суспільства і визнання на державному рівні ролі батька у виховному процесі дітей, а також сприяння популяризації сімейного способу життя, формування відповідального батьківства та материнства.

Роль батька у вихованні дитини не менш важлива, ніж материнська. Адже кожен малюк потребує гармонійного розвитку, який може отримати лише за участю обох батьків у вихованні. Однак новоспеченому батькові буває непросто зрозуміти, яка його роль у сім'ї. На відміну від жінки, у чоловіка не прокидається материнський інстинкт, який би підказав, як себе вести.

Батьки частіш усього дуже стримані в прояві своєї любові, проте ця стриманість буде цінуватися дітьми не менше, ніж безмежна ласка матері. Батько своїм існуванням вносить гармонію і розміреність в сімейне життя. Мужність і сила батьківського характеру вчить дітей долати труднощі, спонукає перемагати, виховує волю. На плечах батька має лежати і військово-патріотичне виховання. Могутню виховну силу мають сімейні традиції, і де, як не в повноцінній сім’ї, можна відчути їхній вплив.

                                                                            

                                                                                                        Головний спеціаліст управління

                                                                                                        соціального захисту населення  

                                                                                                        райдержадміністрації З.Кузьмук

 

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/3681 | Переглядів: 296Дата публікації: 16:41 06.06.2019