Зміни до порядку надання субсидії з травня 2019 року
Зміни до порядку надання субсидії з травня 2019 року

Поділитися новиною:

Зміни до порядку надання субсидії з травня 2019 року

27 квітня 2019 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі».

Дана постанова передбачає, зокрема,  надання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг в грошовій готівковій  та грошовій безготівковій формі. Грошова безготівкова форма передбачає розрахунки за призначеними субсидіями через Ощадбанк і виплату залишку невикористаної субсидії готівкою через Ощадбанк за результатами опалювального сезону. 

Грошова готівкова форма – це виплата коштів житлової субсидії безпосередньо громадянам, які самостійно сплачують за використані житлово-комунальні послуги.

Починаючи з травня 2019 року житлова субсидія призначається на наступний період домогосподарствам, які одержували субсидію у попередньому періоді і у яких відсутня заборгованість зі сплати послуг, у грошовій готівковій формі. При цьому, якщо за результатами розрахунку розмір субсидії становить більше 5 тис. грн, така субсидія надається у грошовій безготівковій формі.

Громадянам, які одержували житлову субсидію в опалювальному сезоні і у них наявна заборгованість з оплати послуг, субсидія на наступний період призначається у грошовій безготівковій формі після вирішення питання з наявною заборгованістю.

Особам, які вперше звертаються за субсидією, вона призначається у грошовій безготівковій формі на підставі декларації і заяви, в якій має бути зазначено номер мобільного телефону.

Також діючим законодавством передбачено, що за заявою одержувача субсидії, якому вона надається у грошовій готівковій формі, виплата субсидії з наступного після подання заяви місяця може здійснюватися у грошовій безготівковій формі, в якій обов’язково зазначається номер мобільного телефону заявника.

Повторно для призначення субсидії на житлово-комунальні послуги з заявою та декларацією мають звернутися:

орендарі житла;

внутрішньо переміщені особи;

домогосподарства, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих осіб;

домогосподарства, де є непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;

якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства відбулися зміни протягом останнього року.

особи, члени сімей яких зареєстровані за різними адресами.

Слід звернути увагу одержувачів одержувачів субсидії про обов’язкове повідомлення управління соціального захисту населення Славутської райдержадміністрації в 30-дений термін про зміни:

складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарства (орендар, внутрішньо переміщена особа - членів домогосподарства, які фактично проживають в житловому приміщенні (будинку), їх соціального статусу;

у складі сім’ї члена домогосподарства;

переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;

переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;

управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання;

набуття будь-ким із складу домогосподарства або членами сім’ї особи із складу домогосподарства права власності на транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда);

здійснення купівлі або набуття іншим законним способом будь-ким із складу домогосподарства або членами сім’ї особи із складу домогосподарства права власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплати (одноразово) будь-яких послуг (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг) на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. гривень.

В разі виявлення надання недостовірних даних, несвоєчасного повідомлення про обставини, що вплинули на суму призначених субсидій управлінням соціального захисту населення проводиться перерахунок наданої субсидії за попередні періоди її одержання. Зазначені суми повертаються субсидіантом до бюджету добровільно або стягуються в судовому порядку.  У випадку неповернення надміру перерахованих (виплачених) сум житлова субсидія на наступний термін не призначається.

 

 

Начальник управління

соціального захисту населення

Славутської райдержадміністрації                                                                            М. Гринько

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/3665 | Переглядів: 206Дата публікації: 11:12 04.06.2019