Особливості працевлаштування неповнолітніх
Особливості  працевлаштування  неповнолітніх

Поділитися новиною:

Особливості працевлаштування неповнолітніх

Незабаром закінчиться в школах навчання і значна кількість неповнолітніх прагнутиме знайти роботу або підробіток для задоволення своїх потреб.

Для уникнення відповідальності за порушення законодавства про працю роботодавцям необхідно пам’ятати, що неповнолітні працівники, тобто особи, що не досягли вісімнадцяти років,  в трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а у сфері охорони праці, робочого часу, відпусток та інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України.

Неповнолітні приймаються на роботу тільки після попереднього медичного огляду і надалі, до досягнення 21 року, щорічно підлягають обов’язковому медичному огляду. При укладанні з неповнолітнім  трудового договору у письмовій формі (це прямо передбачено у п. 5 ч. 1 ст. 24 КЗпП) потрібно  обумовити  місце роботи, трудову функцію, яку він має виконувати.

Не допускається використання праці неповнолітніх осіб молодше 16 років. Як виняток, з відома батьків або опікунів, можуть бути прийняті на роботу особи, що досягли 15 років, а для виконання легкої роботи – учні, що досягли 14 років. Працю неповнолітніх забороняється використовувати для виконання важких робіт і робіт з шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах.

Крім того, відповідно до законодавства України, заборонено залучати працівників молодше вісімнадцяти років до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні. Також неповнолітнім належить працювати менше, ніж дорослим. Діти у віці до 15 років не можуть бути зайняті більше 24 робочих годин в тиждень. Працівники у віці 16-18 років – не більше, ніж 36 годин в тиждень.

Оплата праці неповнолітніх працівників при скороченій тривалості щоденної роботи виплачується в тому ж розмірі, що і працівникам відповідних категорій при повній тривалості щоденної роботи.

Особи віком до вісімнадцяти років мають право на щорічну основну відпустку тривалістю 31 календарний день у зручний для них час.

Звільнення працівників, молодших 18 років, з ініціативи роботодавця допускається тільки за згодою служби у справах дітей. Але  батьки, а також посадові особи мають право вимагати звільнення неповнолітнього, якщо продовження роботи загрожує здоров’ю неповнолітнього або порушує його законні інтереси.

                                                                                                

                                                                                                        Головний спеціаліст управління

                                                                                                         соціального захисту населення

                                                                                                               райдержадміністрації Р. Веремієнко 

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/3659 | Переглядів: 308Дата публікації: 11:29 31.05.2019