Засідала громадська рада
Засідала громадська рада

Поділитися новиною:

Засідала громадська рада

22 травня відбулося перше засідання оновленого складу громадської ради при Славутській райдержадміністрації, який був сформований на установчих зборах 3 квітня 2019 року та затверджений розпорядженням голови адміністрації № 88/2019-р.

У засіданні взяли участь:  члени громадської ради, керівник апарату  райдержадміністрації Ігор Крутенчук,  директор Національного природного парку «Мале Полісся» Андрій Сасюк, начальник відділу освіти, молоді і спорту, культури та туризму  Берездівської сільської ради Василь Колодніцький, головний спеціаліст  відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та  комунікацій з громадськістю апарату РДА Анжела Ярмолюк .

Із вступним словом до присутніх звернувся керівник апарату адміністрації Ігор Крутенчук. Привітавши учасників першого засідання Ігор Іванович висловив сподівання на плідну співпрацю у питаннях сприяння реалізації громадянами свого конституційного права на участь в управлінні державними справами та  здійснення громадського контролю членами громадської ради за діяльністю райдержадміністрації.

Першим на порядку денному стояло питання щодо включення до складу громадської ради при Славутській райдержадміністрації  Славутської районної ради організації  ветеранів України Хмельницької області, яку представлятиме Новак  Анатолій Степанович. Позитивне рішення по даному питанню було прийнято одноголосно.

Ознайомив присутніх з Постановою КМУ 353 від 24.04.19 "Про внесення змін до постанови КМУ від 03 листопада 2010 року № 996" «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» голова «Асоціації підприємців м. Славута і району»  Василь Гапонюк. Василь Костянтинович акцентував увагу членів громадської ради на тих змінах які були прописані в даній постанові.

Далі члени громадської ради обговорили та затвердили положення про  громадську раду при Славутській райдержадміністрації та план роботи громадської ради на 2019 рік.

Актуальним питання сьогодення є  охорона довкілля. На території Славутського та Ізяславського районів розташований Національний природний парк  «Мале Полісся». Про діяльність цієї науково-дослідної установи розповів присутнім директор Національного природного парку «Мале Полісся» Андрій Сасюк. Зокрема, він зазначив, що загальна площа парку– 8762,7 га, в тому числі 2764 га, що надаються в постійне користування та 5998,7 га, що включаються до його складу без вилучення у лісокористувачів. Парк перебуває у підпорядкуванні Державного агентства лісових ресурсів України, оперативне управління здійснює Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства. Науковий куратор парку – Національний лісотехнічний університет України (м. Львів).

Працівники «Малого Полісся» охороняють  територію з усіма цінними природними комплексами та об’єктами; дбають про збереження генофонду рідкісних і типових рослин та тварин. А також проводять наукові дослідження і науково-дослідні роботи, екологічну освітньо-виховну діяльність; створюють умови для організованого відпочинку, екскурсій та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах; організовують протипожежну охорону природних комплексів.

На території парку зростає 17 видів рослин, занесених до Червоної книги України ( два з них виявленні цього року), 36 видів, що охороняються у Хмельницькій області (регіонально рідкісні) та 6 видів, які є рідкісними на території досліджень.

У «Малому Поліссі» зустрічаються 15 видів тварин з Європейського Червоного списку, 123 види з Додатку ІІ Бернської конвенції, 53 види, які занесені до Червоної книги України, 84 види, включені до Переліку видів тварин, які охороняються у Хмельницькій області.

У період становлення НПП «Мале Полісся» колектив   встановив межі території парку, веде натурне обстеження лісових масивів,  дослідження рослинного й тваринного світу . Для підвищення туристичної привабливості та розвитку рекреації у регіоні  співробітники НПП «Мале Полісся» продовжують облаштовувати зони відпочинку: встановлюють альтанки, столи і лави, роздягальні.

Керівник акцентував увагу, що колектив парку постійно стикається із проблемами, які створюють відпочивальники – засміченням природних територій побутовими відходами, розбитими інформаційно-межовими знаками та інформаційними стендами, поламаними альтанками, смітниками тощо.

Для подальшої своєї ефективної  та перспективної діяльності НПП «Мале Полісся» сьогодні працює над вирішенням ряду першочергових завдань, одне з них: одержання дозволу вsд КМУ на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок площею 2764 га земель державної власності, які вилучаються у ДП «Ізяславське лісове господарство», з подальшим наданням їх у постійне користування для збереження та використання земель НПП «Мале Полісся».

Наступним питанням порядку денного була інформація начальника відділу освіти, молоді і спорту, культури та туризму  Берездівської сільської ради  Василя Колодніцького про організацію харчування та підготовку до оздоровлення дітей в навчальних закладах Берездівської ОТГ. Василь Іванович зазначив, що на території Берездівської громади буде функціонувати 4 пришкільних табори з денним перебуванням, де планується оздоровити 53,6 %  дітей, планується залучити 237 000 коштів на оздоровлення, також заплановані поїздки у Карпати та оздоровлення в таборах Хмельниччини.

На завершення, керівник апарату райдержадміністрації Ігор Крутенчук довів до відома членів громадської ради інформацію про додаткові вибори депутатів  Крупецької ОТГ, які призначені в результаті добровільного приєднання Головлівської та Лисиченської сільских рад до вищезгаданої ОТГ відповідно до постанови ЦВК № 847 від 20 квітня 2019 року та відбудуться 30 червня поточного року.

Альбом: Засідання громадської ради
Альбом: Засідання громадської ради
Альбом: Засідання громадської ради
Альбом: Засідання громадської ради
Альбом: Засідання громадської ради
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/3637 | Переглядів: 472Дата публікації: 14:31 23.05.2019