Атестація робочих місць – актуальне питання сьогодення
Атестація робочих місць – актуальне питання сьогодення

Поділитися новиною:

Атестація робочих місць – актуальне питання сьогодення

Атестація робочих місць за умовами праці на підприємствах і в організаціях проводиться згідно з Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці (далі - Порядок), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 року № 442.

Атестація робочих місць за умовами праці проводиться на підприємствах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання,сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів,що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому.

Відповідно до п.4 вищевказаного Порядку атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначається наказом по підприємству, організації чи установі в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років. Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації.

 Тобто для організації та проведення атестації керівник підприємства видає наказ, яким затверджує склад, визначає голову та секретаря атестаційної комісії, та їх повноваження. До складу атестаційної комісії рекомендується вводити, працівників відділу кадрів, праці та заробітної плати, охорони праці, представників громадських організацій.

Результати атестації використовуються при встановленні пенсій за віком на пільгових умовах, наданні пільг і компенсацій за рахунок підприємств та організацій, а також для розробки заходів щодо поліпшення умов праці та оздоровлення працюючих.

Атестацію робочих місць за умовами праці проводять атестовані лабораторії експертизи умов праці, які знаходяться в кожному обласному центрі України. По Хмельницькій області атестацію робочих місць за умовами праці проводить атестована лабораторія експертизи умов праці, з метою врегулювання відносин між роботодавцем і працівниками щодо реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги і компенсації за роботу у несприятливих умовах праці. 

Людмила Демянчук, головний спеціаліст   управління  

            соціального захисту населення райдержадміністрації

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/3634 | Переглядів: 452Дата публікації: 10:56 23.05.2019