Умовну пожежу ліквідовували на території відкритого розподільчого пристрою Хмельницької АЕС
Умовну пожежу ліквідовували на території відкритого розподільчого пристрою Хмельницької АЕС

Поділитися новиною:

Умовну пожежу ліквідовували на території відкритого розподільчого пристрою Хмельницької АЕС

15 травня цього року відбулися тактико-спеціальні навчання з ліквідації умовної лісової пожежі. У навчанні взяли участь вогнеборці третього державного пожежного рятувального загону Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДПРЗ ГУ ДСНС) України в Хмельницькій області, оперативного персоналу ВП ХАЕС з ліквідації надзвичайних ситуацій, адміністрації та протипожежних формувань ДП «Славутський лісгосп».

За тактичним задумом навчань, внаслідок необережного поводження з вогнем відпочиваючих виникло загоряння сухої трави з послідуючим розповсюдженням на лісовий масив. Внаслідок пожежі виникло сильне задимлення території відкритого розподільчого пристрою (ВРП) та ВП ХАЕС, видимість склала менше 50 метрів. Далі пожежа з лісового масиву розповсюдилась на насадження на території ВРП 750 кВ.

Після одержання інформації про виникнення умовної пожежі до в’їзду на територію ВРП прибув черговий караул 7 ДПРЧ. Аналіз ситуації засвідчив, що зупинити розповсюдження пожежі наземними силами пожежорятувальних підрозділів 3 ДПРЗ неможливо, оскільки відсутні під’їзди до місця загоряння. Надійшла вказівка диспетчеру 7 ДПРЧ додатково направити насосно-рукавну станцію до місця виникнення пожежі. Особовий склад прибув у розташування підрозділів та увів в оперативний розрахунок резервну техніку.  

За словами представників штабу, у ході локалізації і гасіння лісових пожеж необхідно враховувати, що найчастіше проблеми виникають у боротьбі із верховим розповсюдженням вогню. Локалізація пожежі є складною і трудомісткою роботою, яка проводиться у більшості випадків у два етапи. На першому - здійснюється локалізація розповсюдження пожежі шляхом безпосередньої дії на легкозаймисті матеріали, що горять. Це дає можливість виграти час і зосередити сили і засоби на трудомістких роботах другого етапу - прокладанні загороджувальних смуг та канав і на необхідній додатковій обробці меж пожежі з тим, щоб виключити можливість відновлення його розповсюдження.

Під час тактико-спеціального навчання з ліквідації умовної лісової пожежі здійснено чергову перевірку оперативного реагування, рівня взаємодії задіяних служб та формувань, відпрацювання дій особового складу підрозділів оперативно-рятувальної служби та оперативного персоналу електроцеху ВП ХАЕС.

Альбом: тактико-спеціальні навчання з ліквідації умовної лісової пожежі
Альбом: тактико-спеціальні навчання з ліквідації умовної лісової пожежі
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/3614 | Переглядів: 203Дата публікації: 08:17 16.05.2019