Нарада з пасічниками Славутського району
Нарада з пасічниками Славутського району

Поділитися новиною:

Нарада з пасічниками Славутського району

7 травня в малому залі Будинку рад відбулася нарада з пасічниками, агровиробниками, представниками відділів та управлінь райдержадміністрації

Розпочав нараду перший  заступник голови Славутської райдержадміністрації  Олександр Мельник.  Олександр Вікторович повідомив про випадки загибелі бджіл на території Славутського району, висловив занепокоєння з даного приводу та закликав присутніх до конструктивної розмови.

Перед присутніми виступив   власник пасіки Петро Пастушок, який охарактеризував  ситуацію з загибеллю бджіл у власників пасік Славутського району. Він заявив про те, що місцеві бджолярі  вважають: причина інциденту - застосування пестицидів та гербіцидів з порушенням  умов дотримання вимог, встановлених державними стандартами, санітарними нормами, регламентами та іншими нормативними документами, а саме  розпилення вітром засобів захисту рослин під час оброблення ґрунту в період з 23 квітня 2019 року та не попередження про застосування агрохімікатів. Він закликав аграріїв до відповідальності і відшкодування для пасічників завданих збитків.

Перед присутніми виступив начальник відділу земельних ресурсів ТОВ «Акріс Агро» Сергій Пилиповець, який   розповів про діяльність компанії ТОВ «Акріс Агро» і зацікавленість в збільшені популяції бджіл. Він зазначив  про готовність компанії до конструктивної співпраці з органами влади, органами місцевого самоврядування і контролюючими правоохоронними структурами із зазначеного проблемного інциденту. Менеджер запропонував взяти зразки матеріалів, відправити їх в лабораторію і провести дослідження по виявленню препарату в загиблих бджолах. Сергій Сергійович повідомив про готовність компанії дати перелік усіх засобів які  застосовувалися при обробітку ґрунту, готовність сприяти на будь-яких умовах вивезенню бджіл в безпечне місце  на період обробітку землі за кошти компанії та готовність компенсувати всі понесені збитки  в разі доведення вини. Також Сергій Сергійович запропонував включити в комісію представників сільськогосподарських підприємств, які обробляють поля в радіусі 10 км від с. Шевченко.

Виступив власник пасіки Андрій Данилюк, який повідомив про загибель в його пасіці 45 бджолосімей, що складає 145 тис. грн. завданої шкоди. Він заявив що пасічників не було попереджено про застосування агрохімікатів на полях с. Шевченко. Андрій Павлович звернувся з заявою про відшкодування завданих збитків.

 В ході зустрічі відбувся активний діалог, під час якого учасники наради висловлювали думки щодо подальшого вирішення питання та попередження таких випадків.

По завершенню наради  її учасники вирішили створити комісію для встановлення причинно-наслідкового зв’язку випадків загибелі бджіл. Рекомендували адміністрації господарства: змінювати культури з метою уникнення шкідників певних культур та виснаження землі, вносити засоби захисту рослин з дотриманням встановленого порядку, повідомляти сільську раду і пасічників про місця, строки обробітку, методи застосування,  назву препарату, діючу речовину, ступінь токсичності та межі обробітку.

 

 

Альбом: Нарада з пасічниками Славутського району
Альбом: Нарада з пасічниками Славутського району
Альбом: Нарада з пасічниками Славутського району
Альбом: Нарада з пасічниками Славутського району
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/3602 | Переглядів: 399Дата публікації: 14:07 08.05.2019